Podľa ruských zdrojov na Majdane strieľali do demonštrujúcich Kyjevčanov a príslušníkov Berkutu sniperi z Gruzínska, Poľska a Pobaltia, akciu kryli vojensky a politicky Američania.
Podľa zdrojov ruskej rozviedky Gruzíncov bolo v roku 2014 10 a vybavil ich Saakašvili, ktorý spomenutú skupinu profesionálnych zabijakov používal aj počas éry svojho prezidentovania v Gruzínsku proti miestnej gruzínskej opozícii.
Podľa Alexandra Goršinského, advokáta príslušníkov policajnej jednotky Berkut, dnes už žije len trojica gruzínskych agentov – sniperov, ktorá strieľala v Kyjeve počas majdanu 2014. Niekomu veľmi záleží na tom, aby sa stopy zamietli a 7 gruzínskych agentov zahynulo v posledných rokoch pri rôznych autonehodách, zmizli bez stopy, dvaja dostali náhle infarkt.
Trojica spomenutých gruzínskych agentov našla azyl v Minsku, kde žijú dodnes a kde sa rozhodli aj o udalostiach majdanu 2014 vypovedať. Za ich aktivitami stojí strach o vlastný život, ruská tajná služba ich už vyťažila a Gruzínci dúfajú, že ich Rusi za cenné svedectvo ochránia.
Trojica Gruzíncov sa už stala aktérmi dvoch dokumentárnych filmov – talianskeho dokumentárnom filmu “Ukrajina”, ktorý Ukrajinci zakázali na Ukrajine premietať, rovnako ako izraelský dokumentárny film “Námestie rozbitých nádejí”. V oboch filmoch trojica gruzínskych sniperov potvrdila, že sa zúčastnila streľby na Majdane, na Ukrajinu sa dostali cez Saakašviliho, ktorý udržiaval nadštandardné vzťahy s ukrajinskými vojnovými zločincami z Porošenkovho okolia (Parubij, Pašinskij).
Podľa troch gruzínskych agentov, ktorí sa obávajú o svoj život, strieľali zo strechy hotela Ukrajina, ďalší sniperi boli na streche miestneho Konzervatória, strieľali aj agenti z Pobaltia, Ukrajinci a Poliaci.
Okrem Parubija a Pašinského (ten osobne viedol skupinu sniperov) trojica gruzínskych agentov potvrdila, že sa stretli aj s americkým dôstojníkom, vystupujúci pod menom Christopher Bryanan.