Goga uvádza, že v hnutí Sme rodina konštatujú, že európskemu projektu vo forme v akej sa dnes nachádza, klesá popularita. “Preto sa chytá každej slamky, čo sme mohli vidieť pri hlasovaní v procese podľa článku 7 proti Maďarsku, Poľsku, alebo pri vrátení talianskeho rozpočtu. Výraznou zmenou politiky únie sa jednoznačne javí politika racionálnych rozhodnutí nerešpektujúcich záujmy tej ktorej krajiny eurozóny.
Tento fakt podľa neho spôsobil v poslednej dobe vzrastajúcu popularitu politikov ako Matteo Salvini v Taliansku, Sebastian Kurz v Rakúsku, či Marine Le Pen vo Francúzsku.
“Výrazným momentom v politike EÚ sa taktiež stáva silnejúce postavenie Francúzska a Nemecka z dôvodu rozdelenia sa únie po Brexite. “Obe krajiny by totiž chceli posilniť svoj vplyv, Nemecko ekonomicky a Francúzsko politicky. To môžeme vidieť na rozhodnutiach spomínaných krajín v poslednom období, ktoré sa nestretávajú s pochopením lokálneho obyvateľstva,” tvrdí Goga.
“Jednanie o Brexite hodnotíme ako fiasko pre obe strany, či už Británie, ktorá má samozrejme právo rozhodovať o svojom osude sama, ale aj ohrdnutej Európskej únie. Je zrejmé, že Únia sa do budúcna bude snažiť zvrátiť ďalšie možné exity, nakoľko neprinesú výhru pre ani jednu stranu.”
Rok 2019 bude podľa poslanca Ľudovíta Gogu rokom príprav a uskutočnenia volieb do európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať koncom mája. “Na tomto mieste je potrebné jednoznačne deklarovať, že naše hnutie Sme rodina podporuje projekt Európskej únie. Pozitívne vnímame funkčné prvky akými sú jednotný trh, schengenský priestor, colná únia, spoločná mena a aj iné nástroje, ktoré denno-denne využívame. Neprajeme si, aby zanikli.”
Okrem toho dodáva, že hnutie pokladá za potrebné úniu reformovať zvnútra a navrátiť jednotlivým členským štátom viac kompetencii v rozhodovaní. “Začlenenie hnutia si vieme predstaviť medzi tie strany Európskej únie, ktoré zdieľajú náš názor a želajú si znovu vytvoriť takú podobu EÚ, akú mala pred-maastrichtská Európa. Teda taká únia, kde budú mať hlavné právo rozhodovať o svojom osude občania na národnej úrovni a Európa by bola komplementárnou súčasťou sprostredkúvajúcou a uľahčujúcou obchod a pohyb pracovnej sily na báze subsidiarity.”
“Rád by som upriamil pozornosť na nové politické spojenectvo, ktoré sa šíri naprieč Európou, má víziu únie. Únie, ktorá by zoskupovala suverénne národné štáty, a ktorá by rešpektovala ich názory na vnútorné spravovanie. Podľa posledných prieskumov, ale aj vnútorného politického vývoja krajín ako Švédsko, Nemecko, či Dánsko, je vysoká pravdepodobnosť nárastu preferencií tých kandidátov do Európskeho parlamentu, ktorí razia protimigračnú politiku.”
Goga zdieľa názor Salviniho v tom, že budúcoročné voľby vytvoria prevrat v zložení Európskeho parlamentu, ktorý bude podľa jeho slov po väčšinou tvorený stranami “zdravého rozumu“. “Lídri strán zdravého rozumu sa zhodujú v tom, že Európa momentálne potrebuje hlavne pracovné istoty za slušnú mzdu, čím by sa následne zdvihla aj demografická krivka Európanov. Hlavným dôvodom spolupráce strán zdravého rozumu, a taktiež prevzatie kormidla v Európskom parlamente, je obava z divokej globalizácie. Sú toho názoru, že spomínaná globalizácia priniesla Európe hlavne sociálnu, morálnu, ale aj kultúrnu mizériu.”
“Nesmieme však opomenúť aj ich protipól, teda novú ľavicu smerujúcu do parlamentu EÚ. Snažia sa federalizovať Európu veľmi šikovnými marketingovými ťahmi, zameranú hlavne na takzvanú „generáciu Millennials“. Ako príklad by som uviedol paneurópsku stranu Volt.”
Dodáva že témou číslo jedna zostane taktiež otázka migrácie. “Obávam sa, že medzinárodné spoločnosti a globálne elity neprestanú so svojou snahou pretlačiť do Európy odlišné kultúry prostredníctvom rôznych záväzných a nezáväzných zmlúv pod rúškom vznešených cieľov. Eurovoľby v roku 2019 budú teda rozhodovať akým smerom sa vydá celá Európska únia. Preto dúfam a verím, že výsledky volieb ukážu správne smerovanie projektu EÚ a zlepšenie ekonomickej situácie jej obyvateľov,” napísal na Facebooku poslanec Goga.