“Vidíme, že zahraničné aktívne osoby hrajú za všetky strany, aby násilie ešte zhoršili,“ povedal Barr na tlačovej konferencii. Nepovedal, ktoré konkrétne krajiny obviňuje, predpokladá sa však, že mal na mysli globalistické liberálne kruhy.
Barr stojí na čele Ministerstva spravodlivosti USA, do ktorého štruktúry patrí Federálny úrad pre vyšetrovanie, ktorý je zodpovedný za kontrarozviedku.
Bývalá Obamova poradkyňa zas už tradične podozrieva Rusko
Susan Riceová, bývalá americká poradkyňa Baracka Obamu pre národnú bezpečnosť, podozrieva Rusko z “účasti na nepokojoch“ v Spojených štátoch bez toho aby pre svoje slová uviedla akýkoľvek dôvod okrem osobného presvedčenia.
Novinár Saagar Engeti uverejnil na Twitteri videonahrávku časti rozhovoru bývalej poradkyne s televíznym moderátorom Wolfom Blitzerom.
“Nečudovala by som sa, keby som sa dozvedela, že oni (Rusko – pozn. red.) podnecujú obe strany prostredníctvom sociálnych sietí. Nebudem prekvapená, keď sa ukáže, že ich tak či onak sponzorujú,” povedala začiatkom týždňa Riceová.
Priznala, že takéto závery robí na základe “svojej vlastnej skúsenosti“, pretože v poslednej dobe nepozná spravodajské informácie.
Vyhlásenie bývalej poradkyňa amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť o zapojenie Ruska do nepokojov v Spojených štátoch sú súčasťou novej washingtonskej kampane o “ruskej intervencii“, reagovala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.
“Dnes je táto osoba uvádzaná, nie je to absolútne žiadna náhoda, je to absolútne súčasť rovnakej informačnej kampane, ktorá začala už za vlády (Baracka) Obamu, zúčastňuje sa vysielania, aby začala vytváranie, myslím, nového príbehu v strednodobom horizonte: príbehu o tzv . ruskom zásahu práve do tých udalostí, ktoré pozorujeme v USA tento týždeň. To nie je jej osobné stanovisko, no možno je to aj čiastočne jej osobné stanovisko, ale je to profesionálna kampaň, ktorá teraz vstupuje do ďalšieho kola,” povedala Zacharovová v relácii 60 minút na televíznom kanáli Rossija 1.
Po smrti Afroameričana Georgea Floyda v rukách polície vypukli v Minneapolis a rade ďalších amerických mestách nepokoje. Na internete sa objavili videá, ktoré ukázali, že policajti nasadili Floydovi putá, zrazili ho na zem a navalili sa na neho traja, pričom jeden z nich mu kľakol na krk.
Floyd na videu niekoľkokrát hovorí, že nemôže dýchať, potom utícha. Zomrel na jednotke intenzívnej starostlivosti. Po vypuknutí nepokojov boli štyria policajti prepustení zo služby a jeden z nich bol obvinený z vraždy 2. stupňa.