Bratislava 17. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:Facebook)
Európska únia chce opäť vraziť obrovský balík peňazí do migrantov. Potichučky a v záujme jej liberálnych hodnôt. Na iniciatívu komisárky Ylvy Johansson na sociálnej sieti upozornil europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík
Podľa Uhríka „liberálni súdruhovia v Bruseli“ prišli s teóriou, podľa ktorej konzervatívne štáty majú hlasovacie práva v Európskej rade a prostredníctvom neho ovplyvňujú dianie v EÚ. A teda aj únia musí mať právo rozhodovať o dianí v nich. Túto európsku teóriu prirovnal k domovej schôdzi, na ktorej by majitelia cudzích bytov mali právo rozhodovať nie len o spoločných priestoroch, ale aj o tom, ako budú žiť ich susedia, čo budú jesť, či kto ich môže navštíviť.
Eurokomisárka Ylva Johansson podľa Uhríkových informácii pripravuje nový Imigračný pakt pre EÚ. Jeho podstatou bude prispievať viac ako 500 miliónov eur ročne na tzv. programy dôstojného návratu a reintergrácie imigrantov. Na tento pakt sa majú pozbierať členské štáty EÚ zo svojich národných rozpočtov.
„To je super, nie? Keď nelegálnemu imigrantovi z pašeráckej lode zamietnu azyl, tak mu všetci pekne zaplatíme “dôstojnú cestu” naspäť domov aj s možnosťou “reintegrácie”. Za to, že mu jeho dobrodružná cesta do Európy nevyšla. Ďalší dôvod, prečo sa imigrantom oplatí vycestovať do Európy,“ ironizuje Uhrík.
.
Podľa jeho slov je to „čistá tragédia“. Liberálni europoslanci sú tak podľa neho pre Európu i Slovensko väčšou hrozbou, ako samotní imigranti. Každým rozhodnutím zatĺkajú pomyselný klinec do európskej rakvy.
„Dnes ich, žiaľ, nedokážeme prehlasovať. Ľudia si ich navolili. Ale keď otvoríme oči dostatočnému počtu voličov, tak spoločne budeme mať politickú silu zastaviť ich. Počet ľudí požadujúcich zásadnú reformu EÚ neustále stúpa. Podľa oficiálnych prieskumov po veľkej zmene volá už takmer polovicu Európanov. To je nádej do budúcnosti,“ myslí si Uhrík.
Slovensku reálne hrozí grécky scenár
Europoslanec však komentuje aj dianie na Slovensku. Upozorňuje na fakt, že naša vláda už trikrát odložila prijatie novely zákona o rozpočtovej zodpovednosti a šepká sa, že rovnaký osud ho čaká aj po štvrtýkrát.
„Neustále odkladanie prijatia tohto stabilizačného zákona považujeme len za získavanie času, aby si mohla vláda ešte viac požičiavať a Slovensko ešte viac zadlžovať,“ varuje europoslanec.
.
Ide pritom o zákon, ktorý vypracovali odborníci z Rady pre rozpočtovú zodpovednosť. Jeho podstatou je sprísnenie sankčných pásiem na zníženie zadlženosti SR a zavedenie tzv. výdavkových limitov, ktoré by prinútili vládu začať šetriť. Ak by bol zákon prijatý v riadnom termíne, mohol Slovensku ušetriť podľa Uhríka až 10 miliárd eur.
„Ak tento zákon nebude čím skôr prijatý, tak pri tempe zadlžovania súčasnej vlády hrozia čoskoro Slovensku reálne finančné problémy a grécky scenár,“ varuje na záver europoslanec.