Michigan 12. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot z videa)
V americkom štáte Michigan skupina okoloidúcich ľudí zasiahla po tom, čo jedna z atrakcií v zábavnom parku začala padať. Na zverejnenom videu je vidieť, ako návštevníci parku postupne pribiehajú k robustnej hojdajúcej sa konštrukcii s ľuďmi, aby zabránili jej pádu
Včera sa na internete objavilo video natočené v zábavnom parku v meste Traverse v americkom štáte Michigan, kde prebiehal Národný festival čerešní. Na záberoch je vidieť, ako sa jedna z atrakcií začína kolísať, na čo okamžite zareagovalo mnoho prítomných ľudí, ktorí pribehli k nestabilnej konštrukcii a nastúpili na jej plošinu s cieľom, aby udržali rovnováhu celej atrakcie.
Uvádza sa, že sa návštevníkom podarilo udržať padajúcu konštrukciu, následne bola atrakcia zastavená a rozobratá.
Havária autobusu v Turecku
V nedeľu vo východnej časti Turecka havaroval autobus, v ktorom sa nachádzali migranti z Pakistanu, Afganistanu a Bangladéša. Následkom nehody zahynulo 12 ľudí, ďalších 26 bolo zranených. Informujú o tom zahraničné médiá.
K nehode došlo v provincii Van v blízkosti iránskej hranice. Autobus naraz zišiel do priekopy a začal horieť. Na miesto tragédie okamžite dorazili záchranári a pomáhali zraneným ľuďom. Podľa údajov agentúry Reuters bol majiteľ autobusu zadržaný.
Turecko sa stalo hlavným tranzitom pre utečencov z Blízkeho východu a z Ázie, ktorí sa chcú dostať do Európy. Utečenci často utekajú pešo cez iránsku alebo irackú hranicu a potom sa pokúšajú dostať sa do veľkých tureckých miest, napríklad do Ankary alebo Istanbulu.
Tureckí odborníci na migráciu tvrdia, že túžba utiecť do Európy bola vyvolaná informáciou USA a NATO, že sa chystajú stiahnuť svoje vojská z Afganistanu.
Tranzit cez Turecko je používaný už dávno a veľmi často tu dochádza k nehodám, a to aj smrteľným. Napríklad v júni minulého roka sa utopilo v jazere Van viac ako 60 utečencov, pretože sa s nimi potopila preplnená loď.
Tento rok v apríli zahynulo pri líbyjskom pobreží v Stredozemnom mori 130 migrantov z Afriky. Mimovládna organizácia SOS Mediterranee uviedla, že po mnohých hodinách pátrania nebol nájdený ani jeden živý človek.
Pokusy o vykonanie záchranných operácií boli skomplikované zlými poveternostnými podmienkami; v oblasti pátrania sa vlny zdvíhali až na šesť metrov.