Bratislava 24. marca 2024 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
Aktualizované 24. marca 2023 11:10
Máme za sebou prvé kolo prezidentských volieb. Postupujúci kandidáti sú známi. Teraz je na čase, aby sa národne a kresťansky cítiaci voliči zomkli. Inak nám hrozí, že ďalšia hlava štátu bude v spojení s PS v parlamente väčší problém, ako sa na prvý pohľad zdá
Ako sme písali krátko po sčítaní hlasov, k víťazstvu Korčoka prispeli aj Štefan Harabin, Andrej Danko, ktorý štval proti Pellegrinimu a rovnako aj Republika, ktorá podporovala Harabina či Kotlebu. Národná scéna sa opäť nedokázala spojiť a nepostavila jedného silného kandidáta.
Ale je to aj zásluha KDH, ktoré si vybralo liberálno – progresívneho kandidáta – Ivana Korčoka.
Dobre, možno si mnohí povedia, že prvé kolo nie je až tak dôležité a Pellegrini pre nich nebol dobrý kandidát.
Lenže druhé kolo je o pár dni, ešte skôr je moratórium a do toho tu máme sviatky. Zmobilizovať voliča, zvlášť ak sa vyššie menovaní páni ako Harabin, Danko a Uhrík jasne nevyjadria, bude náročné.
Ruku na srdce, kto z kresťanov, národniarov a zástancov mieru chce, aby bol prezidentom Ivan Korčok? Otvorený liberál a zástanca washingtonskej zahraničnej politiky.
Viac ako dlhý text o tom svedčí zostava, ktorá sa včera zišla vo volebnom štábe Ivana Koročka: František Mikloško, Jaroslav Naď, Mikuláš Dzurinda, Juraj Šeliga, Pavol Demeš, Michal Šimečka, Juraj Droba, Ján Budaj a ďalší ultra progresívci.
Sú tu iste aj voliči, ktorí si povedia: “Veď prezident nemá až také právomoci a Korčok je skúsený diplomat.”
Tak týmto voličom odporúčame status Juraja Draxlera. Síce len okrajovo, ale vystihol podstatu politiky Ivana Korčoka.
“Čísla pre druhé kolo stále hrajú v neprospech proamerického kandidáta, ale človek nikdy nevie, čo všetko sa ešte stane. Do druhého kola sa musí jednak jasne zomknúť koalícia (koniec hier SNS na vlastnom piesočku), jednak sa musí ľuďom naozaj vysvetliť, o čom Ivan Korčok je. Ivan Korčok sa už pred prvým kolom neudržal a naznačil, ako si chce od vlády zobrať niektoré právomoci (zastupovať Slovensko v zahraničí, uzatvárať zmluvy), odobrí všetko, čo mu chlebodarcovia nadiktujú (on aj teraz pokojne schvaľoval Irak či Juhosláviu, hoci vedel, aké je to nepopulárne, ale proti Washingtonu on nepôjde) a ako prezident by bol na čele permanentného vnútorného konfliktu. Toto určite nepotrebujeme,” napísal Draxler na sociálnej sieti.
Tak a teraz to je už na každom národniarovi, konzervatívcovi a kresťanovi. Ani jeden kandidát nie je ideálny. Ale buď pôjdete voliť a obhajovať svoje hodnoty. Alebo sa najbližšie roky budete prizerať a s otvorenými ústami pozerať, akým smerom sa naša krajina uberá.
Uberať sa však musí aj samotný Pellegrini a jasne voličom garantovať, že ich záujmy a hodnoty nezradí.
Prečítajte si tiež:
- Vladyka Milan: “KDH nereprezentuje cirkev, ba mnohokrát ani samotných kresťanov“
- Harabinovci volili Korčoka
- KDH zrádza svojich voličov. Opäť
- Voliči KDH, naozaj budete voliť Ivana Korčoka?