“Z tých vyplýva, že Dankov text o verejnej správe je plagiátom,” píše denník. Zároveň dodáva, že oficiálne výsledky preverovania Dankovej rigoróznej práce ešte dostupné nie sú, pretože senát zaviazal členov komisie mlčanlivosťou až do 11. januára, teda do termínu konania mimoriadneho zasadnutia akademického senátu s jediným bodom rokovania. „Môžem povedať len toľko, že výsledok je do veľkej miery podobný doterajším zisteniam,“ cituje Denník N podpredsedu akademického senátu a člena účelovej komisie Jozefa Michala Mintála.
Andrej Danko až do zverejnenia oficiálnej správy komisie na informácie o rigoróznej práci nebude reagovať, povedal pre denník hovorca predsedu parlamentu Tomáš Kostelník. Komisia podľa neoficiálnych informácií preverovala „viac“ prác, nielen tú Dankovu.
Denník píše, že obsah správy zatiaľ poznajú len deviati členovia účelovej komisie. “Predseda senátu Miroslav Krystoň a členovia akademického senátu ju dostanú pravdepodobne až niekoľko dní pred mimoriadnym zasadnutím. Rektor univerzity Vladimír Hiadlovský, dekani fakúlt a verejnosť sa s kompletnými výsledkami oboznámia až po hlasovaní senátu,” uvádza denník.
Parlamentná opozícia sa pre rigoróznu prácu v novembri pokúšala Danka odvolať z postu predsedu NR SR, avšak nebola úspešná.
Na druhej strane treba povedať, že realita doby, keď Danko písal svoju rigoróznu prácu bola taká, že sa jednoducho opisovalo z kníh, zo skrípt a iných prác. V humánnych vedách toho človek do diplomovej práce i tak veľa nevymyslí a väčšina prác je aj dnes iba kompilát iných prác.
Objektívne treba povedať, že keby sa preskúmali všetky práce na humanitných odboroch z tej doby, tak len minimum by ich prešlo súčasnými kritériami písania diplomových a rigoróznych prác. A aj z tohto dôvodu je kauza, ktorú médiá vyrábajú iba okolo Dankovej diplomovej práce, nafúknutá a cielene likvidačná.