Čínsky portál SOHU porovnáva výroky Adolfa Hitlera, ktorý tvrdil, že porazí ZSSR za 5 mesiacov a odborníkov z The Center for a New American Security, ktorí tvrdia, že Američanom stačí len ich letectvo a 6 mesiacov vojenskej kampane, aby zrazili Rusko na kolená. V oboch prípadoch tvrdení sme podľa Číňanov svedkami kolosálnej hlúposti.
The Center for a New American Security vytvorili Michèle Flournoy and Kurt M. Campbell v roku 2007, ide o neoconov tvrdého razenia, ktorí evidentne strácajú zmysel pre realitu.
Podľa odborníkov tohto centra k víťazstvu nad Ruskom bude Američanom stačiť 164 strategických bombardérov Grumman B-21 Raider, pričom 120 bombardérov bude bojovať, 20 bude slúžiť na cvičné účely a 24 strojov bude slúžiť na doplnenia bojových strát.
Americké predstavy, že stratia len 24 bombardérov veľmi pobavili čínskych expertov. Číňania upozornili na skutočnosť, že uvedený počet bombardérov (164 x B-21 Raider) môžu Američania získať až okolo roku 2025.
Americká zbrojárska lobby sa podľa Číňanov snaží vytrieskať peniaze z Kongresu na vývoj novej generácie neviditeľných bombardérov. Predchádzajúca generácia amerických neviditeľných bombardérov mala totiž značné problémy, pretože Srbi zostrelili v roku 1999 starým sovietskym S-125 Američanmi vychvaľovanú a neviditeľnú F-117.
Dnes majú Američania k dispozícii neviditeľné B1 Lancer a ukazuje sa, že proti Rusku tieto stroje stačiť nebudú, keďže Američania evidentne musia vyvíjať Grumman B-21 Raider. Pentagon už prejavil záujem v minulosti o 132 bombardérov B-2 Spirit, no keďže B-2 Spirit stojí 2,3 miliardy USD, tak Pentagon kúpil len 23 lietadiel. B-21 Raider je podľa amerických odborníkov ešte neviditeľnejší a ešte smrtonosnejší ako B-2 Spirit, takže aj jeho cena bude podstatne vyššia.
Ak nekúpil Pentagon 132 bombardérov B-2 Spirit bude zaujímavé ako bude kupovať 164 B-21 Raider, ktorých cena bude ešte vyššia.
Číňania s pobavením upozornili aj na skutočnosť, že ruské S-400 garantujú zostreľovať aj neviditeľné americké F-22 a F-35 vo vzdialenosti 400 km. Neviditeľnosť amerických lietadiel patrí do propagandistického slovníka Pentagonu, propagandistický slovník však nebude účinkovať na ruské systémy PVO, rovnako ako neúčinkoval ani na starú sovietsku S-125, ktorá zostrelila spomenutý F-117.
Rusi už zavádzajú do výzbroje systémy S-500, ktoré vysoko prevyšujú možnosti systémov S-400 a systémy S-500 dokážu odhaľovať a likvidovať letiace ciele vo vzdialenosti 600 km. Ak budú chcieť Američania bojovať s Ruskom, budú musieť viesť bojové operácie nad územím Ruska, straty amerického letectva budú kolosálne, americké pozemné vojská nedokážu riešiť strategické úlohy v Afganistane, Sýrii, či Iraku tak ako by chceli bojovať v Rusku? Rusi majú prepracovaný systém družíc, ktoré dokážu lokalizovať “neviditeľné lietadlá aj pomocou infračerveného rozlíšenia.
Čínski analytici uviedli, že americké predstavy o tom, že dokážu poraziť Rusko za 6 mesiacov pomocou B-21 Spirit sú hlúpe a absurdné. Američania podľa Číňanov vedú agresívnu politiku a na svete nie je veľa štátov, ktoré majú dostatočné kapacity k tomu, aby dokázali americkému tlaku odolávať. K takýmto krajinám patri Rusko a Čína a s ich pomocou aj Irán.
Rusko sa v posledných rokov prestalo obávať vstupovať do konfrontácie s Američanmi a robí to podľa Číňanov veľmi sofistikovane. Rusko čoraz vážnejšie narúša americké plány a Američania sa s touto skutočnosťou nevedia vyrovnať.
Čínski experti na SOHU uviedli, že Rusko síce prehralo studenú vojnu, ZSSR sa rozpadol, takmer 10 rokov boli pomery v Rusku katastrofálne, no Američanom sa nepodarilo definitívne Rusko poraziť.
Rusko vyriešilo problém z moslimskými teroristami v Čečensku, ktorých financovala CIA a vahábisti z krajín Perzského zálivu a teraz úspešne Rusko rieši podobný problém s teroristami na Blízkom východe. Likvidácia desaťtisícov teroristov obmedzila možnosti Američanov destabilizovať Afganistan, Irak, Sýriu, severnú Afriku či bývalé Stredoázijské sovietske republiky. Rusko svoju južnú hranicu zabezpečilo, Američanom sa nepodarilo preformátovať Blízky východ a zo severnej Afriky, Blízkeho východu a Afganistan presunúť teroristov do stredoázijských republík, na Kaukaz a do južného Ruska.
Dnes má Rusko k dispozícii zbrane, ktoré bránia Američanom presadzovať ich násilné predstavy. Rusko predstavuje pre Washington hrozbu, ak by nebolo Ruska a Číny, Američania by tvrdo diktovali svetu svoje predstavy.
Rusi a Číňania úspešne rozvíjajú vzájomnú spoluprácu v ekonomickej, politickej či vojenskej oblasti, dôkazom vzájomnej spolupráce je napríklad cvičenie Vostok 2018, alebo projekt Novej hodvábnej cesty, ktorý ohrozuje americkú hegemóniu na euroázijskom kontinente či ďalšie rusko-činske politické dohody.
Konflikt s Ruskom podľa čínskych expertov nemôžu Američania vyhrať, priamy stret medzi USA a Ruskom by nemal víťaza, ale vážne by ohrozil existenciu celého ľudstva.