Tým sa zvyšuje tlak na Saudov. Američanom by vyhovovali vyššie ceny ropy, Saudi sú však od exportu ropy závislí a prípadná strata čínských trhov je pre Saudov veľmi bolestná. Zvyšovať ceny ropy tak, aby to udržalo nad vodou americké ropné spoločnosti, je pre Saudov veľmi nevýhodné. Američania tlačia na Saudov, aby ceny ropy zvyšovali, pretože potrebujú zachrániť svoje ropné spoločnosti.
Podľa informácií agentúry Reuters Čína už od Rusov kupuje mesačne 1,2 milióna ton ropy, čínska súpoločnosť Unipec sťahuje ropu do Ruska aj z ruských baltických prístavov. Ruskú ropu kupuje vo veľkom aj spoločnosť Shell. Nervózni z vývoja situácie sú aj Nóri, ktorých môže kríza v súvislosti s koronavírusom a znižovanie cien ropy značne poškodiť. Portál Iarex uviedol, že Nóri majú takisto problém s nízkymi cenami ropy a kvôli prepuknutiu koronavírusovej infekcie COVID-19 stratili takmer celý zisk za rok 2019.
Pandémia koronavírusu zvyšuje v Nórsku nezamestnanosť, približne každý 10. Nór ostal bez práce a počet nezamestnaných sa neustále zvyšuje. Spoločnosti už prikročili aj k znižovaniu rôznych zamestnaneckých výhod. Nóri podobne ako Američania potrebujú svoju drahú ropu predávať, kvôli kríze sa ich ropný priemysel podobne ako americký dostáva do ťažkej situácie.