Obe strany sa v súčasnosti pohybujú v prieskumoch pod 5% hranicou zvoliteľnosti. Harabin sa voči tomu ohradil a opýtal sa, ktorý z lídrov politických strán má na mítingoch 800 ľudí ako on. Pripomenul, že jeho videá majú priemernú sledovanosť 155 tisíc pozretí a prieskumné agentúry označil za podvodné. Odpovedal aj na otázku, či považuje Vlasť za antisystémovu stranu. „Podľa kritérií, ktoré tu majú doterajšie politické strany, tak áno, lebo tri koaličné strany kradnú a kryjú trestnú činnosť predchádzajúcich troch. Po štyroch rokoch sa vymenia a znovu kradnú. Takže sme antisystémová strana, lebo sme proti kradnutiu,“ uviedol.
Chmelár vidí problém s financovaním politických kampaní, ktoré podľa neho nie je spravodlivé.
Transparency International vydala správu, podľa ktorej je strana Vlasť najzadlženejšou stranou. Harabin sa pozastavil nad Transparency International a opýtal sa, kto je Šipoš a Beblavá, ktorí sú tam podľa neho na to, aby každú antisystémovu stranu dusili. „Šipoš sa nezaoberá tým, že Kiska má podporu od Esetu a HB Reavis. Je to podvodná mimovládka platená Sorosom.“
Chmelár sa vyjadril ku komunikácii predsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) s obvinenou Alenou Zsuzsovou. „Jedna vec sú klamstvá Andreja Danka, druhou je účel, ktorý to má sledovať. A tým je, že Smer je od prítomnosti SNS vo vláde závislý. Aj preto Fico tak rýchlo vyštartoval Dankovi na pomoc,“ vyjadril sa Chmelár.
Harabinovi zase prekáža, že sa médiá venujú len Dankovi a údajná komunikácia Daniela Lipšica s obvinenou ostáva bez povšimnutia, „hoci sama Zsuzsová označila Lipšica, že mali spolu vzťah. Dokonca zastupuje poškodených proti Zsuzsovej, čo je v absolútnom rozpore s trestným poriadkom.“
Na otázku, či bol zákon lex Harabin definitívnou bodkou za jeho sudcovskou kariérou odpovedal:
“Ja som odišiel do predčasného dôchodku kvôli tomu, aby sa mi prerušil výkon funkcie sudcu. Zákon lex Harabin som označil za neústavný a Čaputová mi doteraz nedoručila rozhodnutie o odvolaní z funkcie sudcu. Navyše, ja som súhlas na kandidátku dal pred účinnosťou zákona ktorá je 15. 10. 2019. Ja som dal u notára súhlas 8. 10. 2019. Čiže zrejme títo „architekti“ si to uvedomili, ale ja som to nerobil kvôli tomu, aby som sa vrátil do sudcovského povolania, ale kvôli tomu, aby som poukázal, že si tu politické strany nemôžu dovoliť všetko. Lebo hlásam právo, poriadok, spravodlivosť a preto nie je možné, diskriminačne z volebného procesu vylúčiť sudcu, keď prokurátor, policajt a ďalšie štátne funkcie, kandidovať môžu.“
Na otázku, prečo sa zastáva ľudí ako Vaský a Daňo, odpovedal: „Sú to novinári, ktorí neštandardným spôsobom, satiricky komentujú politické dianie. Boli to oni, kto poukázal na kradnutie Počiatka, Kaliňáka aj Kisku. Tí, ktorí tu kradnú miliardy, zatiaľ čo ľudia umierajú na vyliečiteľné choroby, sa vyškierajú na plážach svetových morí a novinári ktorí na to poukážu neštandardným spôsobom, sú zobratí do väzby za výtržníctvo. Ja som za 40 ročnú prax nezažil, aby sa výtržníctvo stíhalo väzobným spôsobom. Sólymos rozbije krčmu a on do väzby nejde a Daňo s Vaským, ktorí ani nespáchali výtržníctvo, sú zavretí.
Chmelára vyrušuje, že sa Harabin nikdy nezastal obyčajných ľudí v núdzi, robotníkov prepustených zo zamestnania. „Ale vidím, že sa zastávate v jednom kuse gaunerov a výtržníkov. Telefonoval ste so Sadikim, prepustili ste zločincov na slobodu, zastávate sa Vaského, Daňa, Rostasa, ľudí, ktorí sa vyhrážali, že tu s roxorovou tyčou urobia revolúciu. Toto ma u sudcu veľmi vyrušuje.“
Harabin odporučil Chmelárovi, aby si zistil u robotníkov PPS Detva, kedy dostali päť rokov nevyplatené mzdy. Malo to byť vtedy, keď prišiel ako minister spravodlivosti na pojednávanie na krajsky súd do Banskej Bystrice, ktorý o tom rozhodoval. Za čo mu ďakoval aj šéf odborového zväzu Machyna. Pripomenul, že zastavil desať exekútorských úradov a zastal sa ľudí, ktorí trpeli úžerníckymi úrokmi. „Opýtajte sa, kto zachránil byty ľuďom v Trnave od Majského. Raz som bol ako minister na pojednávaní a hneď dostali byty naspäť. Otvoril ste tu kauzu Sadiki, kto ju potvrdil? Pán Trnka? Sadiki za mojej éry dostal 23 rokov, keď som bol predsedom Najvyššieho súdu. Veď už pustite konečne tu nahrávku.“
Následne došlo k slovnej prestrelke medzi oboma politikmi. Chmelár totiž povedal, že Harabin je spomínaný v Threeme, ako sudca ktorý pomáha mafii.
Harabin: “Pán Kočner v Threeme spomína, že Harabin by bol dobrý prezident, preto som sa ním asi nestal. Čo sa týka kauzy Lališ, ja som trval na inštitúte zákonného sudcu. Vy ste študovali 20 tisíc strán spisu? Vy si dovolíte komentovať rozhodnutie v kauze Lališ?”
Chmelár: “Dovolím si mať vlastný názor, čo je morálne.”
Harabin: “Vlastný názor môžete mať, ale my sme nikoho nepustili, my sme povedali, že musí mať zákonného sudcu.”
Chmelár: “Púštali!”
Harabin: “Koho sme pustili?”
Chmelár: “Pustili ste niekoľko zločincov, pán Harabin, a nehučte tu.”
Harabin: “Pán klamár, nevie povedať, koho sme pustili.”
Chmelár: “Lož je vašou pracovnou metódou.”
Harabin: “Však už povedzte, ktorého sme pustili?”
Chmelár: “Vo všetkých médiách je to, vo wikipédii, nech si to ľudia pozrú.”
Harabin: “Tak keď je to všade, tak už povedzte aspoň jedno meno.”
Chmelár: “Popierate fakty, ja sa tu nebudem púšťať do debát.”
Celá diskusiu si môžete pozrieť TU