NAŽIVO
Británia zákazala do Ruska vývoz herných ovládačov, ktoré by mohli prerobiť tak, aby sa s nimi dali ovládať drony nasadzované do bojov na Ukrajine.
18:04Počas veľkonočných sviatkov prijala polícia na tiesňovej linke 158 celkovo 7181 hovorov a riešila 9340 udalostí. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Čítať viac | 17:52Opozičná strana Demokrati vyzýva prezidenta Petra Pellegriniho, aby nevymenoval šéfa Úradu inšpekčnej služby Branislava Zuriana do hodnosti generála. Ako vyhlásil predseda strany Jaroslav Naď, ako šéf policajnej inšpekcie má Zurian výsledky, ktoré ho kvalifikujú skôr na odchod z funkcie a z policajného zboru.
Čítať viac | 17:42Nezávislí experti OSN odsúdili nariadenia bieloruských súdov, na základe ktorých kritici tamojšej vlády podstúpili za posledných päť rokov „nátlakovú psychiatrickú liečbu“. Experti doposiaľ zaznamenali najmenej 33 takýchto prípadov. Medzi obeťami bolo podľa nich aj päť žien a najstaršia osoba mala 77 rokov.
17:41Dvadsaťdva z 32 členských krajín Severoatlantickej aliancie vlani vynaložilo na obranu financie na úrovni najmenej dvoch percent svojho hrubého domáceho produktu (HDP). Aliancia to uviedla vo výročnej správe, ktorú zverejnila vo štvrtok.
Čítať viac | 17:30Generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu Kristalina Georgievová vyzvala členské krajiny, aby „rýchlo“ pristúpili k vyriešeniu obchodných sporov.
17:29Rada prokurátorov Slovenskej republiky dlhodobo vníma ako vážny problém útoky na integritu prokurátorov pri výkone prokurátorských činností. Zdôrazňuje, že tieto útoky sú sprievodným prejavom „hrubnutia“ verejného života a majú stupňujúcu tendenciu, pričom sú prítomné aj v rámci pôsobenia politických elít. Členovia rady tieto útoky odsudzujú a vyzývajú kompetentných, aby ich riešili.
Čítať viac | 17:17Emmanuel Macron vyhlásil, že Vladimir Putin musí „prestať klamať“ o tom, že chce mier vo vojne na Ukrajine, zatiaľ čo pokračuje v útokoch na ňu.
17:16Hygienici zaznamenali medzi členmi komunity žijúcej v podmienkach s nízkym hygienickým štandardom na Kračanskej ceste v Dunajskej Strede dva nové prípady ochorenia na vírusovú hepatitídu typu A (VHA). Od polovice februára bolo v tejto lokalite potvrdených celkovo 40 prípadov ochorenia. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Dunajskej Strede.
Čítať viac | 17:07Japonské úrady začali vyšetrovať dvoch príslušníkov americkej námornej pechoty pre podozrenia zo znásilnenia. Oba prípady sa stali na americkej vojenskej základni na ostrove Okinava
17:06Počas prečerpávania paliva z rafinérie do ropného tankera asi 20 kilometrov od Belehradu uniklo do okolia rieky Dunaj približne 82.000 litrov ropy.
17:04Na oddelení urgentného príjmu Národného ústavu detských chorôb v Bratislave počas veľkonočných sviatkov lekári a ostatní zdravotníci poskytli zdravotnú starostlivosť celkom 703 detským pacientom. Prevládali u nich tráviace ťažkosti a stavy so zvýšenou telesnou teplotou. NÚDCH o tom informoval na webe.
Čítať viac | 17:01„V súčasnosti je potvrdených 130 delegácií na pohreb pápeža Františka,“ uviedol Vatikán. Účasť na poslednej rozlúčke s pápežom doteraz potvrdilo aj 50 hláv štátov.
16:50Dolnokubínski mestskí poslanci na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva nevyhoveli protestu prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Mihála o zrušení všeobecne záväzného nariadenia, ktoré rieši názvy ulíc a iných verejných priestranstiev v meste. Podľa prokurátora je pomenovanie námestia v Dolnom Kubíne po biskupovi Jánovi Vojtaššákovi neprípustné a v rozpore so zákonom.
Čítať viac | 16:43Poslanci Európskeho parlamentu z Výboru pre priemysel, výskum a energetiku a Výboru pre bezpečnosť a obranu podporili návrh zákona, ktorý má posilniť európsky obranný priemysel, urýchliť výrobu obranných produktov a poskytnúť väčšiu podporu Ukrajine.
16:42Wizz Air oznámil, že v súvislosti s pohrebnými obradmi pápeža Františka zaradí na piatok 25. apríla dva mimoriadne lety do Ríma – jeden z varšavského Chopinovho letiska a druhý z Krakova.
16:40Prezident SR Peter Pellegrini ratifikoval rámcovú dohodu o partnerstve a spolupráci medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi na jednej strane a vládou Malajzie na strane druhej. Informuje o tom na svojom webe.
Čítať viac | 16:35Najmenej jeden žiak katolíckej strednej školy v meste Nantes zahynul po tom, ako ho nožom dobodal iný študent. Ďalší traja utrpeli pri útoku zranenia. Páchateľa zadržala polícia.
16:28Slovensko dosiahlo historicky najlepšie výsledky v čerpaní priamych podpôr v prvom pilieri. Ako ďalej uviedol na štvrtkovej tlačovej besede minister pôdohospodárstva Richard Takáč, k 24. aprílu 2025 bolo vyplatených viac ako 96 % z celkového objemu určeného na prvý pilier, čo je 377,4 milióna eur. Nateraz je kampani 2024 vyplatených 511 miliónov eur z balíka 589,5 milióna eur, pričom zostávajúcich 78,5 milióna bude vyplatených do konca júna tohto roka. „Takéto tempo a efektivita tu v minulosti neboli. Zvládli sme to bez sankcií a s vysokou mierou spolupráce medzi štátom, agentúrou a poľnohospodármi,“ povedal Takáč.
Čítať viac | 16:19Talianske ministerstvo obrany prispeje k bezpečnostným opatreniam na pohrebe pápeža Františka. Nad Rímom a Vatikánom budú protidronové systémy a stíhačky Eurofighter. Na západnom talianskom pobreží bude hliadkovať aj jeden torpédoborec.
16:16Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok vyhlásil, že rozsiahly raketový útok Ruska na Kyjev, najsmrteľnejší úder na ukrajinské hlavné mesto za ostatné mesiace, bol pripravený tak, aby vyvinul „tlak“ na Spojené štáty.
Čítať viac | 16:06Andrzej Duda a Isaac Herzog sa vo štvrtok na mieste nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau zúčastnili na Pochode živých, ktorý každoročne pripomína obete holokaustu. Spoločne vyzvali na neustále pripomínanie si tragédie a odsúdenie antisemitizmu a nenávisti v akejkoľvek podobe.
16:05Pri silnom zemetrasení s magnitúdou 6,2 a následných zhruba 300 dotrasoch, ktoré v stredu zasiahli Istanbul a okolitú oblasť najmenej 236 ľudí utrpelo zranenia. O počte zranených informoval vo štvrtok turecký minister zdravotníctva Kemal Memišoglu.
16:04Trump kritizoval nočné raketové a dronové útoky na ukrajinskú metropolu Kyjev zo strany Ruska, pri ktorých zomrelo deväť ľudí a ďalších 70 utrpelo zranenia. Putina vyzval, aby s útokmi prestal.
16:03Počas sobotného (26. 4.) štátneho smútku vyhláseného pre úmrtie pápeža Františka platí zákaz hazardu. Štátne, ale aj iné vlajky by mali byť spustené na pol žrde, čierna vlajka sa v tomto prípade nevyvesuje. Slovenská legislatíva nezakazuje organizovanie osláv ani iných súkromných či verejných akcií. Zatvorené nebudú ani obchody.
Čítať viac | 15:58