Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, o existujúcu zeleň sa stará aj miestny podnik Verejnoprospešné služby, ktorého ročný rozpočet je viac ako 950-tisíc eur. Okrem týchto prostriedkov získali aj grant od Bratislavského samosprávneho kraja vo výške 10-tisíc eur a finančný dar od podnikateľského subjektu vo výške päťtisíc eur.
“V poslednom roku zaznamenala Karlova Ves veľa dospelých odumretých stromov,” uviedol Heldes a dodal, že miestne podmienky neumožňujú dlhovekosť stromov a treba ich nahrádzať mladými, zdravými a hlavne odolnejšími druhmi. “Karlova Ves si uvedomuje vážnosť klimatickej zmeny a preto venuje pozornosť prírode blízkym riešeniam pri údržbe a zveľaďovaní zelene, efektívnemu hospodáreniu so zrážkovou vodou a podpore biodiverzity na našom území,” uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.
Karlova Ves vydala druhú príručku o tom, ako podporovať mestskú zeleň. Publikáciu s názvom Ako pripraviť akčný plán zelenej infraštruktúry so zohľadnením nových výziev – príručka nielen pre samosprávy” pre vysoký medzinárodný záujem preložili aj do angličtiny. “Príručka vysvetľuje, čo znamená zelená infraštruktúra a aký má význam v súvislosti so zmenou klímy a stratou biodiverzity,” vysvetlil Heldes s tým, že publikácia poskytuje návod pre mestá, ako pripraviť akčný plán zelenej infraštruktúry. Podľa projektovej manažérky medzinárodného projektu Perfect Zuzany Hudekovej bude takýto akčný plán pre Karlovu Ves pripravený do konca roka. Medzinárodný projekt Perfect je zameraný na tvorbu a ochranu zelene a vďaka nemu sa Karlovej Vsi podarilo druhú príručku o mestskej zeleni vydať.