Na výstave získajú deti množstvo vedomostí z histórie a techniky stavby veží a výškových budov. Vďaka rôznym druhom stavebníc si môžu vyskúšať, aké je to stavať rôzne typy veží, alebo navrhnúť si aj vlastnú. Výstava, pod ktorú sa podpísal autorský tím Lucia Marušicová a Valéria Marákyová, však chce všetkým malým budúcim staviteľom pripomenúť, že pri každej stavbe je potrebné myslieť aj na okolie a prírodu.
Výstava poukáže na nebezpečenstvo súčasných pretekov o najvyššiu stavbu sveta. Zároveň oboznámi s úžasnými vynálezmi a stavbami človeka, ale aj s ich dopadom na okolie. Pripomenie, že človek najprv nachádzal pohľad zhora tak, že vyliezol na strom či na kopec a až neskôr začal stavať veže. Prezradí, že vysoké stavby stavali ľudia už v dávnoveku. Veď slávna Cheopsova pyramída z roku 2580 pred naším letopočtom mala výšku 146 a pol metra.
V stredoveku boli najvyššími stavbami veže kostolov, hradov a mestských hradieb. Na ich stavbách pracovalo množstvo ľudí a vznikli aj špeciálne remeslá. Keďže s rozvojom spoločnosti bolo vo veľkých mestách čoraz viac ľudí a menej miesta, začali byť stavby do výšky výhodné. Objavy nových materiálov a technológií v 20. storočí umožnili výstavbu ešte vyšších budov. Významným vynálezom umožňujúcim rozmach výškových stavieb bol výťah. Nechýba ani na výstave a deti v ňom zažijú pohľad z mrakodrapu. Zároveň zistia, že výstavba obytných veží prinášala veľa problémov – výkyvy teplôt, pôsobenie vetra, špeciálnu ochrana pred požiarom alebo zemetrasením.
Výstavy v Bibiane sú pre záujemcov prístupné denne okrem pondelka od 10:00 do 18:00, posledný vstup je o 17:30.