Bekmatov obsah niekoľko stranovej správy zhrnul jednoducho: „idú voľby a v nich sa podľa Globsecu budú voliča snažiť zmanipulovať rôzne sily. A Globsec vyplakáva nad tým, že mainstream sa svojím dosahom nechytá na stránky s problémovým obsahom.“
Pod stránky s problematickým obsahom zahrňuje Globsec v tejto správe dezinformácie, konšpirácie, nenávistný a extrémistický obsah. „Čiže téza, že voľby budú manipulované je konšpirácia, hoax, klamstvo… píše sa v analýze, ktorá diskredituje nepohodlné politické názory, a ktorá bola navyše financovaná americkou nadáciou National endowment for democracy. Fascinujúce.“
Na základe odporúčaní konspiratori.sk a anonymnej stránky blbec.online sa medzi tzv. problémové stránky dostala napríklad fanpage Eduarda Chmelára, Artura Bekmatova, facebookova stránka Ľuboša Blahu, kotlebovcov, Harabina alebo Milana Uhríka.
Bekmatovovi začínajúca snaha zdiskreditovať hnutie Socialisti.sk až tak neprekáža, na druhej strane ho ale štve, že na manipulovanie vo voľbách chce upozorňovať mimovládka, ktorá je dotovaná z USA a do ktorej štát cez rôzne konferencie ročne naleje stovky tisíc eur. Bekmatov v tejto súvislosti ocenil Eduarda Chmelára, ktorý na svojej facebookovej stránke vyzval Globsec, aby zverejnila svoje financovanie. Pretože ak niekto chce ovplyvňovať verejnú mienku na Slovensku, tak by Slovensko malo vedieť, aké peniaze sú za tým.
V príspevku ďalej zverejnil súčet dotácií, ktoré na konferencie Globsec a Tatra summit, poskytli slovenské ministerstvá Globsecu za aktuálne volebné obdobie: 2016- 500 000 eur, 2017- 450 000 eur, 2018. 710 000 eur (+319 500 eur z európskych štrukturálnych a investičných fondov), 2019- 1 025 000 eur.
„Priznám sa, že to považujem za škandál. Súčasná vládna koalícia dala len jednej mimovládke, ktorá navyše evidentne poberá financie aj z USA, za jedno volebné obdobie viac ako 2,6 milióna eur. Je to šialené. Nemáme na nemocnice, byty, vlaky, diaľnice, ale štát ide financovať militaristických štváčov, ktorí aj bez toho poberajú tučné dotácie spoza Atlantiku,“ konštatuje.
Bekmatov v závere príspevku uvádza, že za tieto peniaze sme mohli mať na Slovensku napríklad 26 zrekonštruovaných vlakových vozňov, 47 nájomných bytov v Nitre, kde je v súčasnosti jedno z najdrahších bývaní na Slovensku a zrekonštruovaných 6 nemocníc podobných tej v Komárne.
„Ako podpredseda hnutia Socialisti.sk chcem zdôrazniť, že budeme tvrdo kritizovať takéto nezmyselné plytvanie verejnými zdrojmi a budeme tieto Globsecy nekompromisne tlačiť do toho, aby transparentne preukazovali svoje financovanie,“ uzavrel.
Tatiana Stará