Malatinský

NAŽIVO

Filipínsky exprezident Rodrigo Duterte sa v piatok postavil pred Medzinárodný trestný súd. Obvinený je zo zločinov proti ľudskosti v súvislosti s vraždami, ktorých sa podľa obžaloby dopustil ako “nepriamy spolupáchateľ” počas protidrogovej kampane. Duterteho obvinenia sa týkajú vrážd 43 ľudí.

20:12

Bezpečnostní poradcovia vedúcich predstaviteľov Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska pricestovali do USA na neohlásenú návštevu, informuje Die Welt.

20:03

Európsky parlament oznámil, že zakázal zástupcom koncernu Huawei vstup do svojich priestorov. K tomuto rozhodnutiu došlo deň po tom, čo belgická polícia zadržala niekoľko osôb v súvislosti s vyšetrovaním podozrení z korupcie v prospech tejto spoločnosti.

19:52

Svetový potravinový program oznámil, že preruší potravinovú pomoc pre viac ako milión ľudí vo vojnou poničenom Mjanmarsku z dôvodu nedostatku financií.

19:30

Európske akcie sa na konci týždňa posilnili. Lídrom bol nemecký Dax, ktorý podporili správy o dohode medzi nemeckými politickými stranami o zvýšení výdavkov.

19:19

Putin v piatok vyzval ukrajinské jednotky bojujúce v ruskej Kurskej oblasti, aby sa vzdali. Uviedol to krátko po tom, čo mu  Donald Trump adresoval výzvu, aby ušetril životy obkľúčených ukrajinských vojakov. Ukrajinská armáda však tvrdenia o obkľúčení svojich jednotiek poprela.

18:56

Zelenskyj obvinil Vladimira Putina zo sabotovania diplomacie v súvislosti s reakciou ruského prezidenta na návrh 30-dňového prímeria na Ukrajine. USA by podľa Zelenského mohli vyvinúť dostatočný tlak na Rusko, aby ukončilo svoju tri roky trvajúcu vojnu na Ukrajine.

18:54

Mier na Ukrajine, zastavenie migrácie a posilnenie obchodných vzťahov medzi Talianskom a Maďarskom boli v piatok hlavnými témami rokovania Pétera Szijjártóa s  Matteom Salvinim.

18:30

Estónsko v piatok navrhlo, aby boli Maďarsku pozastavené hlasovacie práva v Európskej únii. Reagovalo tak na krok Budapešti, ktorá si pod hrozbou vetovania predĺženia protiruských sankcií voči jednotlivcom a právnickým osobám vynútila vyradiť zo zoznamu siedmich sankcionovaných Rusov.

18:11

Rusko v piatok obvinilo Nórsko zo snahy militarizovať súostrovie Špicbergy (Svalbard) v Arktíde. Územie je na základe medzinárodnej dohody demilitarizovanou zónou.

18:10

Zelenskyj dal jasne najavo, že Kurská operácia AFU sa končí, pretože jej úlohy boli splnené.

Uviedol to na stretnutí s novinármi.

18:08

Putin uviedol, že sa oboznámil s Trumpovou výzvou „ušetriť“ ukrajinské jednotky v Kurskej oblasti.

Povedal, že ak zložia zbrane, ukrajinským vojakom v Kurskej oblasti zaručí život a dôstojné zaobchádzanie.

Zároveň však spresnil, že Kyjev by mal nariadiť svojim vojakom v Kurskej oblasti, aby sa vzdali, a tak realizovať Trumpovu výzvu.

18:01

Bývalý guvernér centrálnej banky a nový líder kanadskej Liberálnej strany Mark Carney sa v piatok po zložení prísahy stal 24. premiérom Kanady. Na tomto poste po viac ako deviatich rokoch vystriedal Justina Trudeaua.

Mark Carney
Na snímke Mark Carney / Foto: SITA/AP-Adrian Wyld/The Canadian Press via AP
18:01

Medzinárodná organizácia pre migráciu začne s hromadným prepúšťaním svojich zamestnancov. Približne pätina pracovníkov jej ústredia vo švajčiarskej Ženeve príde o prácu z dôvodu obmedzenia humanitárnej pomoci USA.

17:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

AZZZ SR: Pri schválení zákonov podľa dohody s LOZ hrozí rozvrat sektora

V prípade, že budú zdravotnícke zákony k dohode medzi vládou a Lekárskym odborovým združením (LOZ) schválené v navrhovanom znení, hrozí rozvrat zdravotníctva. Upozornili na to zástupcovia zdravotníckej sekcie Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR. Varujú pred finančnými aj personálnymi dosahmi, ktoré sú podľa ich slov nevykonateľné a pocíti ich najmä pacient. Apelujú preto na vládu i poslancov Národnej rady SR, aby k schvaľovaniu zákonov pristupovali zodpovedne. Informovali o tom po utorkovom rokovaní

Malatinský
Na snímke prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) Tomáš Malatinský / Foto: TASR-Pavol Zachar
❚❚
.

“Ak budú schválené zákony tak, ako sú v memorande, bez možnosti úpravy, bude to znamenať rozvrat zdravotníctva do dvoch rokov,” vyhlásil šéf Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) Marián Petko s tým, že požiadavky nie je možné naplniť personálne ani finančne. Zdôraznil tiež, že pacientovi by to vo výsledku neprinieslo nič. Podotkol, že návrhy zákonov bude pripomienkovať, no spolu s ostatnými upozornil vládu i poslancov, že budú za prípadné následky spoluzodpovední.

Len pre nemocnice v ANS by napríklad skrátenie pracovnej doby podľa jeho slov znamenalo potrebu prijať 240 lekárov a 1500 ďalších zamestnancov. Zmena by si zároveň podľa neho vyžadovala takmer 70-miliónové navýšenie. V prípade schválenia normatívov by ANS potrebovala prijať, navyše, ďalších 1200 nových zamestnancov, ozrejmil Petko. Opätovne pripomenul, že podľa analýz ANS si dohoda vlády s LOZ vyžiada vyše 500 miliónov eur navyše.

Viceprezident AZZZ SR Igor Pramuk potvrdil, že prijatie navrhovaných zmien bude mať hrozivý dosah. Podotkol, že zmeny v Zákonníku práce budú mať vplyv na celé hospodárstvo a ekonomiku Slovenska, na čo podľa jeho slov nie je pripravené.

Ďalšou výhradou zástupcov AZZZ je zavedenie transakčnej dane. Trvajú na tom, aby od nej boli oslobodení všetci poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, nielen štátne a príspevkové organizácie. Pramuk potvrdil, že spolu s ostatnými členmi zdravotníckej sekcie asociácie pripravujú v tejto súvislosti podnet na Európsku komisiu, týkajúci sa diskriminácie.

Prezidentka Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) Jaroslava Orosová a prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth v tejto súvislosti podotkli, že pri súčasnom financovaní, plánovaných zmenách a zároveň konsolidačných opatreniach ambulancie nebudú konkurencieschopné voči ústavným zariadeniam. Upozornili, že sa v nich sústreďuje 70 percent zdravotnej starostlivosti. “Neudržíme personál, ktorý bude lákaný do ústavných zdravotníckych zariadení,” vysvetlila Orosová s tým, že zdravotná starostlivosť v ambulanciách tak nebude dostupná. Šóth priblížil, že ASL SR by po prijatí zmien potrebovala navýšenie o minimálne 900 miliónov eur na zastabilizovanie zdravotníckych pracovníkov v ambulanciách.

.

 

Šaško v stredu vláde predloží zákony k dohode s LOZ, očakáva ich prijatie v NRSR

Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) potvrdil, že na stredajšie (29. 1.) rokovanie vlády predloží súbor legislatívnych návrhov, týkajúci sa dohody vlády s Lekárskym odborovým združením (LOZ). Predpokladá, že Národná rada (NR) SR následne nebude mať problém s ich schválením.

Minister podotkol, že nemôže hovoriť za poslancov parlamentu. Pripomenul, že opozícia aj koalícia v čase rokovaní s LOZ hovorila, že opatrenia sú legitímne. “Neviem prejudikovať, ale predpokladám, že Národná rada by nemala mať problém zákony prijať,” vyhlásil Šaško.

Dodatočné náklady, ktoré v súvislosti s dohodou s lekárskymi odborármi v sektore vzniknú, budú podľa jeho slov vykryté v rámci zdrojov, ktoré sú už dnes v rozpočte verejného zdravotného poistenia. “Nepôjde o navyšovanie z pohľadu verejných financií,” dodal. Zdôraznil, že súčasťou dohody sú systémové kroky pre transparentnejšie a efektívnejšie zdravotníctvo.

Cieľom navrhovaných zákonov je podľa LOZ dodržiavanie už platných predpisov

Cieľom navrhovaných zákonov, ktoré sú výsledkom dohody vlády a Lekárskeho odborového združenia (LOZ), je podľa odborárov dodržiavanie už platných predpisov. Šéf LOZ Peter Visolajský to uviedol v reakcii na utorkovú kritiku zákonov zo strany zdravotníckej sekcie Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR. Vníma ju ako mediálnu hru, pričom podotkol, že sa treba pozrieť na možný konflikt záujmov. Zároveň pripomenul, že ak zákony nebudú schválené podľa dohody, lekári hromadne odídu z nemocníc.

.

Ozrejmil, že asociáciu reprezentujú najmä nemocnice, ktoré zastupujú finančné skupiny. “Preto sa nečudujme ich vyjadreniam, pretože tie zákony, ktoré majú prísť do parlamentu a ktoré sme vyrokovali s ministrom (zdravotníctva, pozn. TASR), prinesú viac transparentnosti a poriadku do financovania nemocníc, a to, samozrejme, finančným skupinám, tým dvom v slovenskom zdravotníctve, výrazne neprospieva,” skonštatoval Visolajský. Robia teda podľa neho všetko pre to, aby zákony neprešli.

AZZZ SR kritizovala najmä požiadavku na skrátenie týždennej pracovnej doby u zamestnancov v nepretržitej prevádzke či zavedenie personálnych normatívov. Šéf odborárov tvrdí, že ide o predpisy, ktoré platia už dávno, a ide len o to, aby sa dodržiavali. “My žiadame, aby bol dodržaný zákon, ktorý hovorí, že pri nepretržitej prevádzke je týždenný pracovný čas 37,5 hodiny, a zopakujem, väčšina nemocníc už dávno tento zákon dodržuje,” poznamenal.

Vysvetlil, že zamestnanci, ktorí pracujú na zmeny, majú stanovený pracovný čas 37,5 hodiny už dávno. Zmeny sa podľa jeho slov majú týkať len zamestnancov, ktorí robia nepretržitú prevádzku. “Preto je veľmi nefér od týchto nemocníc, že robia dymové clony a vyrátavajú náklady pre všetkých zamestnancov, pretože to sa nebude týkať všetkých zamestnancov,” doplnil Visolajský.

Šéf LOZ ozrejmil, že personálne normatívy sú predpis, ktorým štát garantuje pacientovi, koľko a aký kvalitný personál má pri sebe. “To je na ochranu pacienta a podľa týchto personálnych normatívov dnes nemocnice aj dostávajú peniaze na personál,” dodal. Pýta sa preto, ako nemocnice v Asociácii nemocníc Slovenska (ANS) dodržiavali predpisy doteraz, ak tvrdia, že po prijatí zákona budú musieť prijať 1200 nových zamestnancov. Tiež prečo ich zdravotné poisťovne zazmluvňovali, ak pravidlá nedodržiavali, a čo robili s financiami, ktoré za personál dostávali. Visolajský dodal, že prijatie zákonov okrem iného zabezpečí poriadok vo financovaní nemocníc, čo je rovnako benefit pre pacienta.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marián Tkáč

Ivan Štubňa

Marek Horňanský psychológ

Marek Brna

Dušan Hirjak

Miroslav Urban

.
.
.

Matovič prišiel s novým “odhalením”. Zverejnil aj dôkazy a svedectvo svedka: “Vila za nami je Ficova”

Predseda bývalého OĽaNO Igor Matovič tvrdí, že našiel vilu premiéra Roberta Fica v Chorvátsku. Vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej…

14. 03. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin „pozitívne reagoval na výzvu“ Trumpa

Putin „pozitívne reagoval na výzvu“ Trumpa v súvislosti s osudom ukrajinských vojakov „obkľúčených v Kurskej oblasti“, uviedol asistent ruského prezidenta…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Odese bol zastrelený veľmi známy neonacista

V Odese bol zabitý ukrajinský nacionalista, pravicový radikálny aktivista Demjan Ganul

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Videli ste zrazu vysmiatu opozíciu? Dôvod? Zelenskyj

Videli ste zrazu vysmiatu opozíciu? Dôvod? Zelensky navrhuje prímerie a to dokonca až na 30 dní.. Áno aj toto ukazuje…

14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sú jednotky AFU v Kurskej oblasti obkľúčené, ako tvrdil Trump?

Trump v správe o rozhovore s Putinom napísal, že „práve teraz sú tisíce príslušníkov ukrajinskej armády úplne obkľúčené ruskou armádou…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Bývalý úspešný brankár spáchal samovraždu. Svoj klub priviedol do Ligy majstrov

Bývalého srbského futbalového brankára Radišu Iliča našli mŕtveho. Podľa viacerých zdrojov spáchal vo veku 47 rokov samovraždu

14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Šport | 1 min. čítania | 0 komentárov

Božie mlyny

Slováci majú medzi svojimi prísloviami a porekadlami aj výrok Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Keď jeden z najväčších vojenských…

14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majetkové pomery politikov: Kaliňák odkryl karty a upozorňuje

Nezákonná lustrácia bankových účtov, odpočúvanie, či vzatie do väzby. S takými praktikami sa stretávali koaliční politici za bývalých vlád. Upozornil…

14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Spojí sa Bielorusko s Ruskom. Lukašenko prezradil viac

Bielorusko sa v blízkej budúcnosti formálne s Ruskom nespojí. Povedal to piatok bieloruský prezident Alexander Lukašenko v hornej komore ruského…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Po tlačovke prišla reakcia. ŠÚKL zváži podanie trestného oznámenia na Kotlára

Štátny ústav pre kontrolu liečiv zváži podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas…

14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík prilial olej do ohňa. Vojnou posadnutá Leyenová ušla – rozdrvil ju faktami

Europoslanec Milan Uhrík si v pléne Európskeho parlamentu opäť nedal servítku pred ústa a ostro komentoval vojnové plány predsedníčky Európskej…

14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Nemecko je späť,“ tvrdí Merz

Budúci nemecký kancelár Merz uviedol, že sa dohodol so Zelenými a SPD na reforme „dlhovej brzdy“ s cieľom vytvoriť fond…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Administratíva Donalda Trumpa ukladá nové sankcie proti ruskému energetickému a bankovému sektoru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Aktualizované 14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Šéfka Súdnej rady pre HS aj o tom, za čo sa ospravedlnili Roth a predstaviteľka iniciatívy Mier Ukrajine Štasselová?

Súdna rada je v ostatnom čase pod paľbou niektorých médií, ale aj známych osobností, či politikov. Čo jej vyčítajú? A…

14. 03. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

Spolkový ústavný súd sa vyjadril k návrhu BSW o preskúmanie volieb

Nemecká ľavicová strana Aliancia Sahry Wagenknechtovej podnikla právne kroky proti výsledkom nemeckých federálnych volieb z 23. februára. Tvrdí, že pri…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

ReArm alebo ReForm Europe?

Poslanci Európskeho parlamentu vytkli Európskej komisii, že sa ich snaží obísť pomocou núdzovej doložky na urýchlenie legislatívneho procesu. Zdá sa…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Heredoš reaguje na Kotlárove tvrdenia

Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie Peter Kotlár  rozoslal prostredníctvom sociálnej siete Telegram…

14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tlačová konferencia strany PS: Hrdinovia a zradcovia v Policajnom zbore

Dnes prebieha tlačová beseda predstaviteľov strany Progresívne Slovensko na tému: Hrdinovia a zradcovia v Policajnom zbore 

14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Weiss mladší prestal piť alkohol a občas neustráži emócie. Spomína na tetovania, ktoré sa otcovi nepáčili

Kapitán Slovana Bratislava Vladimír Weiss mladší bol hosťom relácie FUNúšik Extra vo Fun Rádiu. Bez zábran a otvorene hovoril o…

14. 03. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Šport | 3 min. čítania | 0 komentárov

Osobitný vyslanec USA Kellogg bol odvolaný

Osobitný vyslanec USA Kellogg bol na žiadosť Kremľa odvolaný z mierových rokovaní pre jeho „príliš proukrajinský“ postoj, informovala televízia NBC…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Šimečku staršieho sú najväčším “problémom“ na Slovensku voliči, upozornil bývalý poslanec

Problémom na Slovensku sú voliči. Lepšie povedané, tí voliči, ktorí nevolia Progresívne Slovensko. Martin Milan Šimečka to vyhlásil počas pravidelnej…

14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Prímerie alebo len ďalší podvod?

Putin predložil technické požiadavky k americkému návrhu dohody o 30-dňovom prímerí, ktoré je v krátkom čase takmer nemožné splniť. Špeciálna vojenská operácia…

14. 03. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanec Kaliňák skritizoval Brusel: “Takto vyzerá ekonomická samovražda“

Počas rozpravy v Európskom parlamente dostal slovo aj europoslanec Erik Kaliňák . Vyjadril ostrú kritiku energetickej politike Európskej únie, ktorá…

14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda pokračuje v prekonanej, neefektívnej stratégii zlepšovania života Rómov. Bezbrehé míňanie stoviek miliónov zo spoločného si už nemôžeme dovoliť

Slovenská vláda sa rozhodla minúť na „zlepšenie“ života rómskej menšiny v nasledujúcich troch rokoch miliardu eur. Plán kritizuje nielen opozícia.…

14. 03. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Trestné oznámenie na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Igora Matoviča

Inštitút pre výskum sociálno-ekonomických rizík v spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku včera podali na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie…

14. 03. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Toto sú zlozvyky, ktoré postupne ničia tvoj život!

Hovorí sa, že šťastie je neurčitý termín, pretože každý má svoje vlastné predstavy o tom, čo to je. Ale psychológovia a…

14. 03. 2025 | 0 komentárov

Ako môžu Trumpove clá ovplyvniť bežných Európanov?

Mohlo by dôjsť k transatlantickej obchodnej vojne. Európska komisia  odpovedala na Trumpove clá podobnými opatreniami zameranými na rôzne americké výrobky. Euronews…

14. 03. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Facebook: Čo všetko o nás vie sociálna sieť bez nášho vedomia?

Facebook je akýmsi novodobým fenoménom. Kto nemá Facebook, akoby ani nežil. Mark Zuckerberg určite ani len netušil, čo vyvolá založením…

14. 03. 2025 | 0 komentárov

Božie mlyny

Slovenský historik Anton Hrnko na sociálnej sieti popisuje situáciu počas ukrajinsko-ruskej vojny, ktorú umožnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Čo sa…

14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Filipínsky exprezident Rodrigo Duterte sa v piatok postavil pred Medzinárodný trestný súd. Obvinený je zo zločinov proti ľudskosti v súvislosti s vraždami, ktorých sa podľa obžaloby dopustil ako “nepriamy spolupáchateľ” počas protidrogovej kampane. Duterteho obvinenia sa týkajú vrážd 43 ľudí.

20:12

Bezpečnostní poradcovia vedúcich predstaviteľov Veľkej Británie, Nemecka a Francúzska pricestovali do USA na neohlásenú návštevu, informuje Die Welt.

20:03

Európsky parlament oznámil, že zakázal zástupcom koncernu Huawei vstup do svojich priestorov. K tomuto rozhodnutiu došlo deň po tom, čo belgická polícia zadržala niekoľko osôb v súvislosti s vyšetrovaním podozrení z korupcie v prospech tejto spoločnosti.

19:52

.

Trump nedovolí Rusku zaútočiť na členské štáty NATO. Postaráme sa o to, vraví

Americký prezident Donald Trump povedal, že nedovolí Rusku zaútočiť na členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy . Ako referuje web gazeta.ua,…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenské rekordy, o ktorých ste netušili: Malá krajina s veľkými prvenstvami

14.3.2025 Redakcia Auto trendy . Predstavte si krajinu s najvyšším počtom hradov na obyvateľa, s dreveným kostolom postaveným bez jediného…

14. 03. 2025 | 0 komentárov

Biely dom má „opatrný optimizmus“, pokiaľ ide o vyhliadky mierového procesu na Ukrajine

Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť Walzth po rozhovoroch osobitného vyslanca Whitkoffa v Kremli uviedol, že Biely dom má „opatrný optimizmus“,…

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

IQ test: Iba jedinci s vysokým IQ dokážu vyriešiť tento hlavolam so zápalkami do 7 sekúnd!

IQ test: Iba jedinci s vysokým IQ dokážu vyriešiť tento hlavolam so zápalkami do 7 sekúnd! Ste dostatočne inteligentný na…

14. 03. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dohodnú sa USA a Rusko na obnovení dodávok plynu do Európy?

Putin po prvýkrát potvrdil, že USA a Rusko by sa mohli dohodnúť na obnovení dodávok plynu do Európy

14. 03. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Odstránenie Georgesca v Rumunsku len predlžuje agóniu zbytkov európskej totality

Rumunsko, 14. Marec 2025 - Rumunský ústavný súd zamietol protest Calina Georgesca proti odmietnutiu Ústredného volebného úradu zaregistrovať jeho kandidatúru…

14. 03. 2025 | 0 komentárov

Belgické orgány prehľadávajú Huawei, europoslanci podozriví z korupcie

Belgické orgány prehľadávajú priestory spoločnosti Huawei kvôli čerstvému vyšetrovaniu korupcie, zapojený je aj Európsky parlament. Informuje o tom Euronews

14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marián Tkáč

Ivan Štubňa

Marek Horňanský psychológ

Marek Brna

Dušan Hirjak

Miroslav Urban

.
.
.

Stiahnite si aplikáciu HS

ANDROID
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov