Na prvom mieste skončil Štefan Harabin s 58 %, nasledoval ho Marián Kotleba s 15 % a Eduard Chmelár s 14 % hlasov. Keďže Parlamentné listy čítajú zväčša politicky zorientovaní ľudia, kandidáti z opačného spektra ako marketingový produkt Mistrík, získal len 5 % hlasov, kandidátka z mimovládnej organizácie Via Iuris Zuzana Čaputová len 1 %. „Ekumenický“ kandidát Mikloško dostal tiež len 1 %.
Prieskum preto skôr hovorí o preferenciách v jednej časti politického spektra, kde súťažia Harabin s Kotlebom. Chmelárovo tretie miesto zas môže byť skreslené skutočnosťou, že anketa prebehla pod článkom, v ktorom bol obsiahly rozhovor práve s Chmelárom, čo logicky pritiahlo k článku hlavne jeho priaznivcov. V každom prípade však anketa ukázala, že na strane tzv. „národných kandidátov“ s prehľadom vedie Harabin.
Harabin však prekvapivo zabodoval aj v médiách ktoré mu nie sú naklonené a ktoré číta úplne iná vzorka populácie. V ankete Plus jeden deň 77 % čitateľov hlasovalo za možnosť, že Harabin by bol dobrý prezident. V ďalšej ankete Plus jeden deň si ho ako prezidenta vybralo 52 % respondentov.
Zdá sa, že na ľudí v nadchádzajúcich voľbách už nebude platiť umelo vytvorený “slušný kandidát” a zo vzdoru sa priklonia k rebelovi, na ktorého médiá neustále útočia.