Čudesne sa zachovala aj sociálna sieť Facebook. Svojmu užívateľovi zmazala fotku, na ktorej bol bývalý britský premiér Winston Churchill. Jeho sochy sa počas protestov black lives matter stávajú terčmi útokov, údajne kvôli jeho rasizmu.
Šialenstvo okolo protestov “black lives matter” spustilo obrovskú lavínu vyzdvihovania černochov a naopak nenávisti voči belochom. Po tom, čo bol černoch George Floyd zabitý policajtom sa akoby vina hádže na všetkých belochov z celého sveta.
Pritom pravda je taká, že policajti pri svojich zásahoch v USA zabíjajú každoročne viac belochov než černochov.
Na tejto vlne nenávisti voči bielym ľuďom sa vezú aj niektoré mainstreamové médiá. Vedenie uznávaného amerického denníka Chicago Sun Times ozrejmilo čítateľom, že svojim redaktorom nariadilo, aby pri černochoch používali začiatočné písmeno veľké. Znamená to, že slovo čierny (v preklade “black”), musí byť napísané s veľkým začiatočným písmenom, teda Black. Majú tak robiť pri opise ich kultúry, etnicity alebo komunity.
Naopak, pri slove biely (white), ostane začiatočné písmeno malé – White.
Noviny tento škandalózny krok odôvodňujú tým, že černosi boli počas celej histórie USA diskriminovaní a taktiež tým, že černosi sú pre spoločnosť prínosom v oblasti kultúry a umenia.
Na tomto prípade a mnohých iných sa jasne ukazuje, že tzv. antirasistom a antifašistom ani tak nejde o to, aby bola medzi jednotlivými rasami rovnosť, ale ide o to, aby černosi boli nadradení a belosi podradení. Jedná sa teda o rasizmus voči bielym.
Ďalší nezmyselný krok spravila americká sociálna sieť Facebook. Aj keď tá je už dlhodobo známa, že cenzuruje nepohodlné názory.
Svojmu užívateľovi Facebook zmazal fotografiu bývalého britského premiéra Winstona Churchilla:
“Neviem, ako si mám vysvetliť postup cenzorov facebooku. Chcel som zdieľať foto W. Churchilla, ktorého považujem za významného štátnika. De fakto ho facebook označil za teroristu bez možnosti opravy … Kam to pôjde ďalej?,” napísal nám náš čitateľ.
Facebook mu oznámil, že jeho fotografia s Churchillom porušuje zásady komunity týkajúcich sa nebezpečných jednotlivcov a organizácií.
Možno niekomu napadne, že bola fotografia scenzurovaná preto, že Churchill na nej drží zbraň, ale Churchill bol vodcom Britov v druhej svetovej vojne a zbraň sama o sebe nepropaguje žiadne násilie. Otvára sa preto otázka, či takáto cenzúra Facebooku nesúvisí s tým, že práve Winston Churchill je protestujúcimi z hnutia “black lives matter” označovaný za rasistu a jeho pamätníky a sochy preto vo veľkom poškodzujú a ničia.
Prístup Facebooku v tomto ale i ďalších prípadoch ale aj iných sociálnych sieti (keď napríklad Twitter označil Trumpov status za dezinformáciu a zablokoval ho) vyvoláva ďalšie dôležité otázky ohľadne ponechania týchto súkromných organizácii, aby formovali verejnú mienku a politiku podľa svojej vôle. Ich úmyselné zasahovanie do politického boja na strane ich politických liblingov nakoniec povedie pravdepodobne k tomu, že budú tieto podriadené štátnemu dozoru.
Každopádne, západný svet sa rúti do veľkej katastrofy, keď na základe zneužitia jednej vraždy sa prepisujú dejiny, bieli ľudia sú ostrakizovaní a bičovaní médiami tak, že z pocitu viny idú a klaňajú sa černochom. Kam toto celé šialenstvo napokon až zájde?
Samuel Gdovin