Čas strávený prácou zostal nezmenený pre 28,5 percenta advokátov. Presne 30 advokátov (6,4 %) povedalo, že došlo k nárastu množstva práce. Z nich len traja potvrdili, že s rastom objemu práce im narástli príjmy, u ostatných zostali príjmy rovnaké alebo klesli. Vykonávali teda viac práce za menej peňazí. Informovala o tom SAK na svojej internetovej stránke.
Finančnú pomoc od štátu potrebovala asi len štvrtina advokátov, polovica odpovedala, že si nepodala žiadosť a zvyšok uviedol, že na pomoc nemal nárok. Ako najčastejší dôvod, prečo advokáti nepodávali žiadosť o finančnú pomoc, bola zložitá administratíva, komplikovaný proces a byrokracia. Ďalším častým dôvodom bolo, že pomoc nepotrebovali a situáciu zvládli aj bez nej. Advokáti často uvádzali aj nízku sumu pomoci, obavy z následných kontrol štátu a nejasné podmienky štátnej pomoci. Viackrát sa objavili aj morálne dôvody, „že advokát na tom nie je až tak zle a že druhí určite potrebujú viac pomoci od štátu“.
Pre následky krízy muselo prepúšťať 2,9 percenta advokátov, teda v absolútnych číslach 14 advokátov. Z prieskumu vyplýva, že prepustili 11 ľudí, z toho sedem koncipientov. Nie všetci však odpovedali na doplňujúcu otázku, koľko ľudí prepustili. Nad prepúšťaním uvažuje ďalších 7,6 percenta advokátov. Pozastaviť výkon advokácie sa rozhodlo 0,8 percenta respondentov, avšak 5,3 percenta odpovedalo, že zatiaľ nie, ale zvažujú to a ďalších 3,1 percenta označilo odpoveď, že zvažuje ukončenie výkonu advokácie.
Advokáti v dotazníku mali tiež uviesť, ako sa kríza dotkla ich pracovnej agendy. „V 77 prípadoch označili, že agenda zostala nezmenená, oveľa viac však označovali oblasti práva, kde nastal znížený alebo zvýšený dopyt po radách a službách. Advokáti 112 krát uviedli celkovo znížený dopyt po svojich službách, ako doplnkový dôvod bolo uvedené to, že klienti nemajú peniaze a na trhu vládne neistota,“ informovala advokátska komora v prieskume. Ďalšími oblasťami s výrazným poklesom boli obchodné a korporátne právo, ale aj občianske a rodinné právo naviazané predovšetkým na rušenie pojednávaní na súdoch.
Zvýšený dopyt zaznamenali advokáti pri pracovnom práve a práve sociálneho zabezpečenia, agende v súvislosti s COVID-19 – opatrenia, štátna pomoc, ale aj pri konkurzoch a insolvenčných konaniach. Advokáti označili aj zvýšený dopyt v oblasti rodinného práva. „Enormne sa zvýšila požiadavka klientov na riešenie agendy rodiny, nastal u mňa až 200 percentný nárast dopytov a podaní návrhov na súd vo veci rozvodu,“ uviedol v dotazníku jeden advokát.