V centre tiež hovoria, že k danému obdobiu poklesne závislosť Ruska na mlieku z dnešných 21 na 10 %, zeleniny do 1 % a ovocia zo 72 na 48 %. Dnešné poľnohospodárstvo zabezpečuje vnútornú spotrebu na 85 %. Takýto cieľ si Rusko vytýčilo pred tromi rokmi.
V najbližších rokoch to ešte spevní na 90 %, pričom v prvom rade orientujúc sa na farmy produkujúce mäso a mlieko. Takýmto spôsobom sa vraj potravinová bezpečnosť Ruska stane jednou z najvyšších na svete. (Socialistické Československo malo 125-percentnú potravinovú bezpečnosť, čiže pätinu svojej produkcie sme mohli pokojne vyvážať. Dnešné Slovensko je na tom vraj najhoršie medzi štátmi EÚ a údajne nemá ani 50-percentnú potravinovú bezpečnosť)
Rusko sa však neohraničuje len vnútorným trhom. Čína a obecne Ázia zažívajú boom na prírodné (nie geneticky modifikované potraviny) a Rusko je už dnes ich najväčším producentom na svete. Čína napr. už vyhlásila, že je pripravená navýšiť import ruského mäsa, mlieka a chleba minimálne dvojnásobne. V EÚ je dopyt ešte vyšší. Dnes však ruskí producenti ešte nemajú toľko síl, aby v plnej miere uspokojil ázijský i európsky apetít.
Poľnohospodárska nadvýroba je v Rusku badateľná už dnes. Napríklad pri oblilí je to 280 %, pri hydinovom mäse 120 %, pri slepačích vajciach 146 %. Čoskoro bude na 100 % uspokojený vnútorný trh aj s bravčovinou a všetko, čo bude vyprodukované nad, pôjde na export.