Radikálna správa OSN s názvom “Kompenzačná migrácia: riešenie znižovania a starnutia populácie?”, obhajuje príliv imigrantov ako prostriedok záchrany starnúcej Európskej populácie ako aj odvrátenie zlej demografickej krízy.
Správa predpokladá, že počas nasledujúcich 50 rokov bude počet obyvateľov niekoľkých západných krajín, vrátane Veľkej Británie, Nemecka, Francúzska a Talianska, postupne klesať, ak nebudú prijaté opatrenia s cieľom zvrátiť tento trend. Informoval o tom portál express.co.uk.
“Nové výzvy klesajúcej a starnúcej populácie si budú vyžadovať spoločné prehodnotenie zavedených politík a programov vrátane tých, ktoré sa týkajú medzinárodnej migrácie,” píše sa v správe.
Správa OSN odkazuje na medzinárodnú migráciu. Európske krajiny vraj budú musieť kompenzovať úbytok a starnutie populácie v dôsledku nízkej pôrodnosti a úmrtnosti.
Podľa správy by Európska únia potrebovala prijať od roku 2000 do roku 2025 o 612 000 migrantov viac a tento trend sa má ešte zvyšovať. V období rokov 2025 až 2050 sa má migrácia navýšiť až o 1,3 milióna migrantov ročne, aby sa zastavilo starnutie populácie a naštartoval demografický rast.
Talianský minister Enrico Costa si však nemyslí, že prijímanie imigrantov a teda nahrádzanie pôvodného obyvateľstva Afričanmi a Arabmi je ten najlepší spôsob riešenia demografickej krízy. Minister vyhlásil, že vlády jednotlivých krajín by sa mali snažiť vytvoriť podmienky pre vyššiu pôrodnosť pôvodných Európanov.
Ani väčšina Európanov si nepraje milióny imigrantov vo svojich krajinách. Politici teda zrejme nebudú akceptovať správu OSN, ktorá chce de facto pôvodných obyvateľov Európy nahradiť ľuďmi z iných častí sveta. Dobrým príkladom a zdvihnutým prstom pre ostatných politikov je prípad nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorá svojou politikou “otvorených dverí” dotiahla do Nemecka takmer milión imigrantov. Strana kancelárky Merkelovej však za tento čin dostala od ľudí poriadny “výprask” a to vo voľbách do regionálnych parlamentov. Odborníci predpokladajú, že Merkelovú stretne podobný osud aj v celonárodných voľbách.
Samuel Gdovin