Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS), Bratislava, pôsobí na Slovensku od novembra 1992. Je súčasťou nadácie Open Society Foundations (OSF) miliardára Georga Sorosa, ktorá pôsobí vo viac ako 70 krajinách na celom svete. Soros cez OSF míňa milióny na ovplyvňovanie politiky v hosťovských krajinách. Dôkazom je viac ako 2.500 emailov, ktoré zverejnili hackeri z DC Leaks. Zo zverejnenej komunikácie totiž vyplynulo, že Soros míňa milióny na ovplyvňovanie politiky EÚ, na ovplyvňovanie populácie ohľadne tém, ktoré presadzuje – rodovej ideológie, potratov, imigrácie, Ukrajinskej chunty a podobne.
Aj v darovacej zmluve medzi Tiposom a NOS sa uvádza, že slovenská pobočka Sorosovej organizácie „realizáciou vlastných projektov a prostredníctvom programov určených mimovládnym organizáciám stotožňujúcim sa s hodnotami Nadácie pomáha rozvoju otvorenej spoločnosti, vzdelávaniu, posilňuje ľudské práva a rovnosť príležitostí znevýhodnených občanov s prihliadnutím na špecifické potreby.“
Hovorca spoločnosti Tipos vysvetlil, že finančný dar bol Sorosovej organizácii poskytnutý na základe uznesenia vlády: „Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. na základe Uznesenia Vlády Slovenskej republiky č. 568 z 21. októbra 2015 darovala Nadácii otvorenej spoločnosti, Bratislava sumu 500 000 eur.“
„Spoločnosť TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. tak prispela na projekt „Výzva k ľudskosti“ Nadácie otvorenej spoločnosti, Bratislava, ktorý je zameraný na podporu humanitárnej aktivity mimovládneho sektora v oblasti akútnej pomoci a integračných aktivít na území Slovenskej republiky aj mimo nej počas utečeneckej krízy,“ dodal.
Postup svetových veľmocí voči Sorosovi
Náš južný sused a veľmoci ako USA pod vedením Donalda Trumpa a Rusko, na čele ktorého stojí Vladimír Putin, už majú ucelený pohľad na pôsobenie Sorosovej organizácie a na základe toho patrične reagovali (viac TU).
Začiatkom roku 2017 sa totiž Maďarsko rozhodlo, že zákonom zakáže všetky organizácie v krajine, ktoré sú financované Sorosom. Maďarsko v zmysle tohto zákona totiž priznáva, že Sorosove organizácie slúžia na politickú agitáciu, ovplyvňovanie a zasahovanie do vnútorných záležitostí Maďarska.
Rusko ešte v roku 2015 zaujalo stanovisko k osobe Sorosa. Podľa ruského zákona nadácie Sorosa predstavujú ohrozenie pre národnú bezpečnosť a ústavu Ruska.
Zároveň práve situácia v krajinách Balkánu a tiež na Ukrajine preukazuje, že pobočky Sorosovej organizácie dokázali rozvrátiť ústavné štruktúry.
Nekompromisný postoj zaujal aj súčasný prezident Spojených štátov Trump. „Pán Soros je súčasťou globálne mocenskej štruktúry, ktorá je zodpovedná za ekonomické rozhodnutia, ktoré vykradli našu robotnícku triedu a zradili našu krajinu a tieto peniaze získala do vreciek hŕstka korporácií a politických inštitúcií,“ uviedol.
Samotný riaditeľ NOS Ján Orlovský počas kampane pred prezidentskými voľbami v USA neskrýval svoje nesympatie voči kandidátovi Trumpovi. Počas americkej volebnej noci v hoteli Devín totiž pre portál Sme.sk uviedol, že je lepšie, ak by sa prezidentkou stala Clintonová, pretože by pre Slovensko a Európu zostala doterajšia kontinuita a zároveň podľa neho „nemáme teraz čas riešiť dva roky absolútnu a kompletnú výmenu všetkých úradníkov v štátnej správe od ministra počínajúc po druhého štátneho tajomníka.”
Prístup slovenskej vlády sa zatiaľ líši od prístupu spomínaných štátov. Slovenská vláda je oficiálne proti kvótam a proti nekontrolovanému prílevu migrantov. Obrovskou čiastkou však podporila nadáciu, ktorá migráciu jednoznačne podporuje. Cez túto nadáciu tak podporila celý neziskový sektor, ktorý následne za peniaze nás všetkých bude presadzovať agendu prisťahovalectva.