Minule ste spomínali, že úplný krach Ukrajiny sa pripravuje na máj. Do regiónu sa dopĺňajú zbrane, navyše sa začali šíriť správy, že z väzení bude pustených niekoľko tisíc väzňov. Znamená to, že Ukrajinu už nie je možné zachrániť?
Nie, nie je to celkom tak. Ako sa hovorí: človek mieni, ale pán Boh mení. A preto to vôbec neznamená, že plány jedných budú zrealizované, pretože iní si povedia, že sa už nič nedá zachrániť a preto ani nič netreba robiť a vzdajú sa.
Celá vec je v tom, že politika je umenie možného. Každý sa snaží dosiahnuť svoje ciele realizujúc vlastnú politiku vo svete. Jedni plánujú, ale aj druhí plánujú a všetko záleží na tom, čie plány a ako budú zrealizované. Poviem konkrétne. USA potrebujú vojnu na Ukrajine v každom prípade, za akýchkoľvek okolností. Sú pripravené rozpútať ju aj okamžite, ale si uvedomujú, že v následku realizácie ruskej politiky, formovania minského procesu, rozpútať vojnu na Ukrajine sa im nepodarí.
Ale čím ďalej pokračuje minský proces, tým ďalej pokračuje aj inštitucionalizácia Doneckej a Luhanskej republiky. Tieto republiky už sú plnohodnotnými, legitímnymi právnymi nástupcami štátnosti Ukrajiny vo všeobecnosti. V Spojených štátoch a v Európe si perfektne uvedomujú, že ak sa Američanom nepodarí na Ukrajine rozpútať vojnu, potom jediným právnym nástupcom štátnosti na celom území Ukrajiny budú Donecká a Luhanská demokratická republika. Lenže to protirečí záujmom USA, ako aj Európy. Lebo aj Európa chce mať Ukrajinu rozdelenú, s fungujúcou banderovskou „zoologickou záhradou“, s možnosťou v budúcnosti vyprovokovať vojnu proti Rusku. V tomto zmysle záujmy USA a Európy sú rovnaké.
Ak sa nepodarí vyprovokovať vojnu teraz, budú potrebovať akési prípravné obdobie, aby v jeho priebehu zlikvidovali samotnú možnosť štátnej inštitucionalizácie Doneckej a Luhanskej republík, ako právnických nástupcov celej ukrajinskej štátnosti. Preto nechcú, aby na Ukrajine nastolili poriadok a im nevyhovuje štátna celistvosť Ukrajiny. To sú spoločné postoje Európy a USA, aj keď Európa nepodporuje USA vo všetkých bodoch: Európa nechce rozpútať vojnu na území Ukrajiny. A preto Spojeným štátom nezostáva nič iné, ako zničiť štátnosť Doneckej a Luhanskej republiky. Preto si určili istý časový úsek, v priebehu ktorého sa pokúsia zlikvidovať štátnosť oboch republík – premeniť ich na Podnestersko, aby nedokázali zrealizovať svoju štátnosť.
Znamená to, že v súčasnosti je najväčším protivníkom USA i Európy štátnosť Doneckej a Luhanskej demokratickej republiky?
Ak sa v máji 2016 vojnu na Ukrajine nepodarí rozpútať, tak do hry vstúpi variant, že Ukrajina sa má stať poľnohospodárskou veľmocou sveta. Odtiaľ pramení Jaceňukov úmysel predať milión hektárov pôdy. Do zahraničia, pochopiteľne. No a zahraničné vlastníctvo tejto pôdy majú zabezpečiť zahraničné vojská!!! Americké i európske.
Keď sa USA pripravovali obsadiť Krym, tak vypisovali verejné obstarávania na rekonštrukciu tamojších škôl. Čo sa robí dnes? Americké námorníctvo vypisuje verejné obstarávanie na opravu škôl na západnej Ukrajine, konkrétne vo Ľvovskej oblasti. Je to dôkaz, že USA tam chcú vstúpiť s armádou, aby nedali DĽR a LĽR prevziať plnú štátnu kontrolu nad západnou Ukrajinou.
Tému, že sa opäť vynoril Janukovič dáva Piakin do porovnania s tým, ako Beneš ušiel pred fašistami z Prahy a po vojne sa vrátil.
„Významný moment je najmenej viditeľný: Kto si uvedomil stretnutie Normandskej štvorky a tam fotografiu ministrov zahraničia Ruska a Ukrajiny – Lavrova a Klimkina vedľa seba. Kto si uvedomil, že práve kvôli tejto fotografii sa to všetko aj organizovalo? Veď samotné stretnutie netrvalo ani hodinu a vôbec sa nemuselo uskutočniť. No a aby si to verejnosť všimla, tak Klimkin svoju rolu zohral dobre. Aj keď spočiatku sa chcel postaviť pred zástavu iného štátu…“
Čo znamená stanovisko, že Ukrajina sa 20 – 25 rokov nestane členom EÚ a ani NATO?
– Že sa nim nestane nikdy! Odkaz Západu: „Zabudnite na integráciu s nami, my vás budeme iba zdierať! Podpísali ste asociáciu? Čiže podpísali ste nám na to povolenie. A preto to aj robíme.“
V ďalšom sa Piakin vyjadril, že Ukrajina sa vojne aj tak nevyhne. To však bude likvidácia banderovských bánd po celom jej území.
„Ak si niekto myslí, že Európa bude voči banderovcom zhovievavá, tak sa veľmi mýli“, razantne povedal Piakin. Vysvetľuje, že pôjde len o dočasné vyrezanie „banderovských psov“, aby im momentálne nezavadzali. No Európa si ich liaheň chce zachovať a teda aj vychovať mladých „psov“ keď to bude treba.
Ruská pravoslávna cirkev pretenduje na rolu predstaviteľa kresťanov celého sveta – prečo?
„Organizáciou európskeho islamského kalifátu sa uskutočnil program diskreditácie celej katolíckej cirkvi! Povedané inak, katolícka cirkev sa už pre Európu nemôže stať stabilizujúcou silou.“
V poslednom období sa úplne opačne stavia pozornosť Rusov k Stalinovi. Čo je to?
Ľudia sa konečne vyliečili z kultu osobnosti Stalina a uvedomili si, že tí, ktorí páchali zločiny v tzv. stalinskej epoche, zavesili na Stalina svoje vlastné zločiny a pripravili národ a štát o budúcnosť. Ľudia teraz vidia, čo robil a ako robil Stalin a majú možnosti na porovnávanie. Historických prameňov je na to už dosť.
Stalin za 25 rokov pozdvihol štát, vyhral vojnu, dostal štát do kozmu… A čo dokázali tí po ňom?
Za Stalina ľudia verili v svoju budúcnosť a nasledovníci doviedli krajinu do štádia, že si so svojou budúcnosťou nie je nikto istý. Dokonca už ani elita si nie je istá svojou budúcnosťou. Dnes sú zberateľmi farebných papierikov a zajtra nebudú mať ani tie.
Prečo liberáli tak nenávidia Stalina?
Pretože Stalin vytvoril sociálne výťahy – meritokracia za zásluhy – zvládli ste niečo, môžete postúpiť vyššie… Tu nehral úlohu vek, ale schopnosti. Ak si vyhlásil, že to zvládneš a pritom si to nezvládol, tak si oklamal celý štát a potom…, prepáčte, ale za to sa musíte zodpovedať. A čo urobil po ňom Chruščov? Zbavil vedúcich pracovníkov zodpovednosti za kvalitu ich riadenia. Stalin tu bol nekompromisný – dal si sa na vojnu? Tak bojuj!
Téma Sýrie: Piakin mal v inej relácii povedať, že prímerie v Sýrii je úplným víťazstvom Ruska. „Aké je to víťazstvo? Stačilo postrieľať ešte pár dní a mali sme to aj s Aleppom“, tvrdí divák. V Piakinovej rozsiahlej odpovedi budeme počuť aj o teroristických aktoch na tureckom území, o tureckom zákaze pristátia nemeckej ministerke von der Leyenovej na gréckom ostrove Lesbos, o tureckom zákaze pre loďstvo NATO objaviť sa v jeho vodách, o štátnom prevrate v Turecku… Piakin tu však upozorňuje aj na jednu „maličkosť“.
„Na z ničoho nič sa zrodené tvrdenie európskych tajných služieb, že cez Turecko bolo do Európy presunutých rádovo 10 tisíc bojovníkov. No a k tomu je dnes známe už aj to, ako boli organizované presuny sýrskych utečencov: Tureckí vojaci vchádzali na územia okupované Islamským štátom a nútene odtiaľ vysťahovávali civilné obyvateľstvo. Odvážali ich nákladiakmi a sústreďovali vo svojich táboroch. A odtiaľ ich masovo presúvali do Európy!“
Video si môžete pozrieť tu: