Paríž 1. júla 2017 (HSP/DWN/Foto:TASR/AP-Michel Euler)
V Paríži bola spustená mobilná aplikácia, ktorá varuje ľudí, ak sa nachádzajú v No-Go zóne, a dáva živé upozornenia informujúce používateľov, či sú vystavení riziku sexuálneho útoku
Dizajnéri aplikácie tvrdia, že môže byť použitá na “hlásenie, nájdenie a vyhýbanie sa nebezpečným miestam” a už získala prvé pozitívne recenzie.
Aplikácia umožňuje používateľom hlásiť útoky, krádeže, sexuálne zneužívanie a “hrubosť” v hlavnom meste Francúzska, kde je vidieť ilegálnych migrantov kempovať na uliciach a v blízkosti staníc metra.
Parížske ženy sa sťažovali, že čelia neustálemu obťažovaniu migrantov v určitých častiach mesta. Ženy vo východnej parížskej štvrti Chapelle-Pajol tvrdia, že nemôžu opustiť svoje domovy bez toho, aby sa im dostalo verbálneho útokov od migrantov a obchodníkov s drogami, ktorí zaplavili oblasť.
Istý používateľ napísal recenziu na aplikáciu: “Je to nepostrádateľná aplikácia pre každého, kto si myslí, že kultúrne obohacovanie domácich nie je kompatibilné s našim spôsobom života.” Iný napísal: “Vzhľadom na súčasnú degradáciu je lepšie mať túto aplikáciu … Bohužiaľ.”
V októbri 2016 francúzska vláda vtedajšieho premiéra Manuela Vallsa poprela, že v krajine existujú No-Go zóny po návšteve oblasti, v ktorej upadol policajt do kómy po útokom Molotovovým kokteilom.
Tvrdenie premiéra bolo odmietnuté francúzskymi policajnými zväzmi, ktoré uviedli, že No-Go zóny existujú a že polícia, “hasiči a skoro všetci zástupcovia štátu”, nie sú schopní v týchto oblastiach bezpečne plniť svoje povinnosti.
Francúzske orgány identifikovali 751 “citlivých mestských zón” (“Zones urbaines sensibles” alebo “Zus”) po celom Francúzsku s veľkým počtom Zus susedstiev v Seine-Saint-Denis. Susedstvo, tiež známe ako “Molenbeek-sur-Seine”, sa stalo všeobecne známe pre násilie, drogovú kriminalitu a islamizmus po tom, čo sa v ňom ukrýval útočník z klubu Bataclan v roku 2015.