Samotného štrajku sa zúčastnili aj bezpečnostní pracovníci dvoch nemeckých letísk, čo spôsobilo problémy v doprave. Informáciu zverejnila Russia Today.
Odborový zväz požaduje 5,5 percentuálne navýšenie
Najväčší odborový zväz IG Metall, ktorý zastupuje 3,7 milióna robotníkov, vyhlásil, že štrajku sa zúčastnilo 70 000 pracovníkov zamestnaných najmä v spoločnostiach BMW, Daimler ako aj v dodávateľskej spoločnosti pre automobilový priemysel Schaeffler. Demonštranti požadujú navýšenie platov a odmietajú zvýšenie o 2,2 percenta, ktoré by malo začať platiť od marca 2015.
Zväz však s takýmto percentuálnym zvýšením nesúhlasí. Požaduje až 5,5 percentuálne navýšenie. IG Metall zároveň varoval, že v prípade nesplnenia podmienok, dôjde k ďalšiemu štrajku.
Zrušené lety
Vo štvrtok oznámil nemecký úrad práce, že nezamestnanosť počas januára klesla na najnižšiu úroveň od zjednotenia. Vyhlásenie prišlo deň po tom, čo vláda zvýšila odhad hospodárskeho rastu krajiny z 1,3 na 1,5 percenta.
„Nasledujúce dni bude horúco,“ zverejnila Russia Today vyhlásenie zväzu IG Metal, dodávajúc, že najviac postihnutými sú spolkové krajiny Bádensko-Württembersko a Severné Porýnie-Vestfálsko.
Medzitým čo sa bezpečnostný personál letísk v Düsseldorfe a Kolíne nad Rýnom zúčastňoval demonštrácie s cieľom dosiahnuť zvýšenie miezd, na letiskách došlo k zrušeniu stoviek letov. Düsseldorf zrušil 205 z 530 letov. Letisko v Kolíne nad Rýnom zrušilo 40 z pôvodných 190 letov.
ru