Ďalej uvádza, že upozorňuje na netransparentné prerozdeľovanie grantov a personálne obsadzovanie agentúr ministerstiev, na základe podnetu podal návrh na zníženie neúmernej administratívnej záťaže pre mikropodniky súvisiacej s krátkodobými štatistikami, či návrh aktu únie (zmena smernice o DPH) na zavedenie výnimky z platenia DPH z poskytovania vybraných elektronických služieb.
“Pokiaľ celková hodnota elektronických služieb bez DPH dodaných poskytovateľom a uskutočnených v členskom štáte spotreby neprekročí v tom istom kalendárnom roku sumu 100.000 eur alebo jej ekvivalent v národnej mene, nakoľko podľa terajších pravidiel je platcom DPH ktokoľvek, kto poskytne odplatnú elektronickú službu, a to od hodnoty jeden cent. S touto povinnosťou sú spojené ďalšie administratívne bariéry. Aj na Slovensku sú od registračnej povinnosti pre DPH oslobodení podnikatelia so sídlom na Slovensku s ročným obratom pod 49.790 eur,” vysvetľuje Sulík.
Za jednu zo svojich hlavných aktivít vo funkcii europoslanca označil podávanie podnetov týkajúcich sa prípadov zneužitia financií EÚ. “Prvý podnet som podal 2. mája 2014, pričom dodnes som OLAF (Európsky úrad pre boj proti podvodom) upozornil na celkovo 15 prípadov možného zneužitia prostriedkov EÚ. Viacero z týchto podaní OLAF ešte stále vyšetruje. Dva zo spomínaných 15 projektov (v celkovej hodnote viac ako štyri milióny eur s DPH) boli po mojich podaniach na OLAF a následnej medializácii zrušené zo strany prijímateľov. Uvedená aktivita ukazuje, že boj za ochranu peňazí daňovníkov má zmysel,” uviedol europoslanec ako odpoveď na otázku, čo považuje za svoje úspechy od roku 2014.
Sulík sa domnieva, že prevažná väčšina slovenských voličov nesleduje dianie v Európskom parlamente (EP), vníma však aktivity uskutočnené na pôde národného parlamentu. “Bezprostredne po voľbách do EP som rozbehol aktivitu, ktorej výsledkom mala byť možnosť vystúpenia europoslancov vo svojich národných parlamentoch. Mám za to, že aj slovenskí (ako napr. nemeckí) europoslanci by mali mať možnosť vystúpiť na pôde NR SR a aj touto formou sprostredkovať slovenským poslancom a voličom dianie v inštitúciách,” reagoval na otázku čo urobil pre to, aby sa účasť v budúcich eurovoľbách na Slovensku zvýšila.
Slovenských občanov podľa jeho slov priebežne a pravidelne informuje o dianí v EP prostredníctvom komentárov, článkov, rozhovorov, videokomentárov či vystúpení v pléne, ktoré uverejňuje na sociálnych sieťach a v médiách. Taktiež sa zúčastňuje verejných diskusií, expertných konferencií, či debát na základných, stredných a vysokých školách.
“V pléne EP som vo forme prejavov, vysvetlení hlasovania alebo písomných vyhlásení vystúpil od júla 2014 353-krát. Okrem toho som aktívne vystupoval pri troch správach a dvoch stanoviskách výboru IMCO (Výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa) ako tieňový spravodajca, pravidelne tiež podávam k predloženým legislatívnym a nelegislatívnych návrhom pozmeňovacie návrhy,” dodal europoslanec.
Podľa oficiálnej stránky EP na plenárnych schôdzach vystúpil 353-krát. Je členom frakcie Európski konzervatívci a reformisti. Ďalej je členom Výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa a Delegácie pre vzťahy s Austráliou a Novým Zélandom.