Ako súčasť Hitlerovho prepracovaného klamstva, mal mať aj vzťah s černoškou menom Cutinga, aby tak unikol odhaleniu. Takto chcel podľa autorky knihy dokázať, že nemôže byť diktátor, ktorý nenávidel každého, kto nespĺňa jeho árijský ideál.
Historici sú k podobným špekuláciám veľmi skeptickí, aj keď tvrdenie, že Hitler utiekol do Južnej Ameriky, nie je nijako nové. Stále tak platí, že diktátor sa zastrelil vo svojom bunkri v Berlíne 30. apríla 1945.
Je pravdou, že tisíce nacistov utieklo po vojne. Vyšetrovanie smrti Hitlera bolo brzdené nedostatkom akýchkoľvek fyzických dôkazov o jeho smrti. Veľa fantastov verí, že Hitler nezomrel v berlínskom bunkri, pretože v roku 2009 našli v jeho blízkosti fragmenty lebky. Na základe testov DNA zistili, že pozostatky patria žene. Však preukázať, že sa to skutočne stalo, sa zatiaľ nikomu nepodarilo.
Ako sa mal teda Hitler podľa Simoniho do tejto časti Brazílie dostať? Údajne to bolo s pomocou máp, ktoré mu dal niekto z Vatikánu. Po úteku z Európy sa mal vylodiť v Argentíne a pokračoval cez Paraguaj do Mato Grossa, odľahlej časti Brazílie, ktorá tiež hraničí s Bolíviou. V meste bol vraj Hitler známy pod prezývkou “Starý Nemec”.
Simoni dokladá k svojej vývody i fotografie, na ktorej síce stojí muž, ale ktorému nie je veľmi vidieť do tváre a pri ňom údajne má byť už spomínaná černoška cuting. Autorka poukazuje vo svojej knihe na fakt, že Leipzig bolo rodiskom Hitlerovho obľúbeného skladateľa Bacha. Hovorí, že jej podozrenie o Adolfovi Leipzigovi vzrástlo po tom, čo na jeho fotku vo photoshope dala fúzy a tento obrázok porovnala s fotografiami nacistického vodcu. Autorka chce ísť vo výskume ešte ďalej, aby dokázala svoje tvrdenia. Chce požiadať o exhumáciu tela a odobratie vzoriek DNA, lebo je presvedčená, že objavila Hitlerov hrob, DNA chce urobiť pomocou jeho príbuzných, ktorí žijú v Izraeli.
jf