“Chcem naštartovať taký systém, ktorý by poskytoval ľuďom transparentnosť a poctivosť, nech už je prezidentom ktokoľvek,” dodala Savčenková.
Nadija ešte 27. mája tvrdila, že bude kandidovať za prezidentku, ak si to Ukrajinci želajú.
Ako poznamenala agentúra RIA Novosti, Savčenkovej pôsobenie v parlamente vyvoláva nevôľu časti kolegov-poslancov, keďže ich vo svojich vystúpeniach označila za “lenivcov” a “školákov” sediacich v laviciach, a o novinároch sa vyjadrila ako o “psoch” a “šakaloch”.
Samotný parlament a jeho členovia sú podľa nej “akváriom so žralokmi”, pričom ona sama sa označuje za “piraňu”.
Savčenková sa na operáciách vládnych síl v Donbase (ATO) zúčastňovala v roku 2014, keď sa v rámci svojej dovolenky stala dobrovoľníčkou v pluku Ajdar, kde dostala prezývku Strela. V júli 2014 ju zadržali v Rusku, kde ju obvinili v kauze zabitia dvoch ruských novinárov.
Počas zadržiavania v ruskej vyšetrovacej väzbe bola Savčenková vo voľbách na Ukrajine zvolená za poslankyňu parlamentu a je aj členkou Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.
Ruský súd Savčenkovú v marci 2016 odsúdil na 22 rokov väzenia za podiel na vražde dvoch ruských novinárov. Súd dospel k záveru, že 17. júna 2014 v Luhanskej oblasti naviedla mínometné strely na civilistov, medzi ktorými bola aj trojica ruských občanov, pričom o život prišli dvaja z nich. Ruský prezident Vladimir Putin dňa 25. mája podpísal výnos, ktorým Savčenkovej udelil milosť. O tú požiadali príbuzní zabitých novinárov.