Severná Kórea je podľa Konstantina Sivkova prekvapivo tvrdý oriešok. Majú síce staršiu techniku, na druhej strane ale majú premyslený fortifikačný podzemný systém, ktorý sa nedá zlikvidovať raketami Tomahawk. Protivzdušná obrana štátu je takisto zastaraná, je však obrovská a mnohopočetná. Americká armáda nemá vo svojom expedičnom zbore pri kórejskom pobreží dostatok rakiet a ani vrtuľníkov a lietadiel, aby dokázala severokórejskú protivzdušnú obranu eliminovať.
Konstantin Sivkov tvrdí, že ak by mali Američania dosiahnuť úspech, do boja by mali nasadiť 5 – 6 lietadlových lodí a pozemné sily v počte približne 200 tisíc ľudí. Na to, aby zmobilizovali takúto veľkú skupinu a logisticky pripravili celú operáciu, však potrebujú minimálne 4 mesiace.
Útok Američanov vyvolá podľa Konstantina Sivkova kórejskú odozvu a najväčšie problémy bude mať Južná Kórea, tradičný spojenec USA v regióne.
Generálplukovník Viktor Jesin, bývalý náčelník štábu raketových vojsk Ruskej federácie na portáli Politexpert, potvrdil, že Severná Kórea môže prekvapiť.
Americká flotila, ktorá sa nachádza pri severokórejských brehoch, má za úlohu zdržiavať Severokórejcov a prinútiť ich zdržať sa prípadnej agresie v regióne. Severokórejčania okrem klasických rétorických útokov však v poslednej dobe nepôsobili agresívne.
Okrem lietadlovej lode Carl Winson sa pri Kórejskom polostrove nachádza aj minimálne jedna atómová americká ponorka typu Ohio, ktorá nesie na palube rakety Tomahawk. Američania chcú Severokórejčanov prinútiť, aby odložili skúšky svojej jadrovej bomby, ktoré si naplánovali na 15.4.2017.
Podľa generálmajora Viktora Jesina USA zaútočia v prvom kole na Severnú Kóreu pomocou svojich rakiet Tomahawk. Útočiť potom bude aj palubné letectvo lietadlovej lode. Severokórejské systémy protivzdušnej obrany nedokážu ubrániť svoje územie, takže podľa ruského vojenského odborníka sa Severokórejčania sústredia na raketový útok voči americkej flotile.
Severokórejčania majú 70 zastaralých ponoriek, z ktorých minimálne polovica až 2/3 nie sú akcieschopné. 20 starších ponoriek však aj tak predstavuje dostatočnú hrozbu pre americkú flotilu, rovnako ako balistické rakety Hwaseong-5, Hwaseong-6, Hwaseong-7, Hwaseong-9 a Hwaseong-10. Kórejské rakety sa delia podľa doletu, Hwaseong-10 môže byť vyzbrojený aj jadrovou hlavicou. Generálmajor Jesin však nepredpokladá, že by Severná Kórea použila proti Američanom jadrovú hlavicu, pretože Američania by použili svoju jadrovú silu a to by malo nielen pre Severnú Kóreu nedozierne dôsledky.
Generálmajor Viktor Jesin predpokladá, že Severokórejčania zaútočia na Južnú Kóreu a základne USA v Južnej Kórei. Severokórejské rakety dokážu zasiahnuť aj Soul, hlavné mesto Južnej Kórey. Americký zásah môže vyprovokovať vojnu, do ktorej sa postupne zapoja aj iné krajiny regiónu (Čína, Japonsko, Vietnam, Kambodža…..)
Podľa Číňanov je možnosť vypuknutia konfliktu veľmi vysoká. Informoval o tom The South China Morning Post. Číňania tvrdia, že ak vypukne vojna, prehrajú všetci, víťazom nebude nikto. Kto začne konflikt, preberá na seba podľa Číňanov historickú zodpovednosť a bude musieť zaplatiť vysokú cenu.