Počas protestu predniesli svoj prejav Jalal Suleiman, podpredseda Komunistickej strany Slovenska, Peter Marček, poslanec NR SR a Jozef Behýl z neparlamentnej strany Nový parlament, ktorý dal podnet na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, v ktorom žiada, aby bolo preskúmané porušenia zákona o ochrane verejného záujmu verejným funkcionárom Kiskom.
Protestujúci pred Prezidentským palácom žiadali Kisku, aby sa do týždňa priznal a ospravedlnil národu. Ak tak neurobí, protestujúci prídu pred palác opäť a budú žiadať jeho odstúpenie. Medzi protestujúcimi bol aj bývalý premiér a minister spravodlivosti Ján Čarnogurský.
„Na proteste sa zúčastnili aj provokatéri. Vyjadrujem pochvalu príslušníkom Policajného zboru, pretože naozaj zasahovali spravodlivo. Bolo tam totiž asi desať osôb, ktoré nám prišli pokaziť protest, polícia im však zabránila, aby do protestu zasahovali,“ uviedol Suleiman.
„Je nám ľúto, že maistreamové médiá síce informovali o proteste, ale uviedli, že pred Prezidentským palácom dôjde k určitému stretu medzi priaznivcami Andreja Kisku a jeho odporcami. To však nebola pravda,“ dodal.
Podpredseda Komunistickej strany Slovenska tiež uviedol, že práve takýto postoj médií odradil mnohých ľudí od účasti na Proteste proti Andrejovi Kiskovi. „Mnohí neprišli, pretože nechceli ísť do stretu,“ upresnil.
Organizátori protestu tiež predniesli výzvu, ktorú účastníci schválili potleskom. Prinášame vám ju v plnom znení:
„Nás, účastníkov protestného zhromaždenia, pobúrilo konanie prezidenta SR Andreja Kisku po úniku dokumentov, ktoré ho usvedčujú z finančných podvodov v súvislosti s jeho predvolebnými aktivitami. Spomínané dokumenty usvedčujú prezidenta republiky nielen z toho, že chcel štát okradnúť na dani o viac ako 27 tisíc eur, ale aj z neoprávneného zaúčtovania si nákladov do jednej zo svojich firiem vo výške 136 tisíc eur.
Prezident sa na svojom brífingu miesto ospravedlnenia verejnosti snažil celú vec škandalózne zľahčovať a bagatelizovať, a to i napriek tomu, že pochybenie jeho firmy je nepopierateľné. Vnímame to ako výsmech do tváre všetkým občanom, ktorí poctivo pracujú a férovo si plnia všetky záväzky voči štátu. Navyše, táto kauza potvrdzuje, že ekonomicky silní kandidáti pravidelne a vo veľkom prekračujú finančný strop volebných kampaní pričom sa neštítia ani porušovania zákonov.
Prístup médií a politickej opozície ku kauze je ukážkovým uplatňovaním dvojitého metra. Zatiaľ čo nezákonné nadobudnutie informácií v kauze Baštrnák v lete minulého roku opozícia aj médiá vnímali bezproblémovo, nadobudnutie materiálov o podvodoch prezidenta Kisku je pre nich najväčším problémom. Ba čo viac, niektoré opozičné strany a mienkotvorné médiá otvorene obhajujú podvody prezidenta republiky.
Chceme, aby princípy právneho štátu platili pre každého – od obyčajného zamestnanca automobilky či učiteľky cez podnikateľov či politikov až po najvyšších predstaviteľov štátu. Žiaľ, súčasný systém ukazuje, že právo sa dostalo na úroveň spotrebného tovaru – že beztrestnosť si je možné doslova kúpiť pod názvom „účinná ľútosť“.
Z tohto dôvodu žiadame od prezidenta republiky ospravedlnenie verejnosti za svoje finančné podvody. Sme presvedčení, že ak prezident Kiska odmietne niesť zodpovednosť za svoje konanie, jeho ignorancia bude mať za následok ďalší úpadok právneho štátu, ako aj ďalšiu polarizáciu spoločnosti, ku ktorej prezident republiky výrazne prispel viacerými krokmi v oblasti zahraničnej politiky. V prípade, že sa prezident odmietne verejnosti ospravedlniť sme pripravení prísť pred prezidentský palác opäť, avšak už s požiadavkou na odstúpenie.
Účastníci protestného zhromaždenia proti prezidentovi Kiskovi.“