Brusel 17. decembra (HSP/Foto:TASR)
Európski potratári sa neustále snažia dosiahnuť, aby právo na potrat bolo základné ľudské právo
Nedávno sa objavil zaujímavý dokument názvom Top 27 anti-choice osobností (osobností aktívnych proti potratom) Európy, ktorý mal byť pôvodne utajený. Vydalo ho Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj, ktoré je tvorené členmi parlamentov z celej Európy, europoslancami, ktorí sa zaviazali chrániť sexuálne a reprodukčné práva najzraniteľnejších ľudí a to nielen v Európe. Sexuálne a reprodukčné zdravie je dnes vo svete často používaný eufemizmus, ktorý v preklade znamená propagáciu potratov a ich dostupnosť a propagáciu antikoncepcie a to už od malého veku (ZŠ).
Táto lobby-organizácia sídli v Bruseli a snaží sa podnikať aktivity výrazne antireprodukčné nie len v Európe, ale aj v rozvojových krajinách sveta. Je sponzorovaná mnohými nadáciami, no výrazným prispievateľom je Európska komisia, aj keď reprodukčné práva (právo na potrat a antikoncepciu) patria do sféry národných politík a nie sú uznané ako základné ľudské právo.
EPF je projektom International Planned Parenthood Federation European Network, ktorá sa netají presadzovaním práva na umelý potrat, v akejkoľvek situácií ako zásterku pre priame riadenie demografického vývoja v Európe a rozvojových krajinách. IPPFEN operuje právom ženy sa rozhodnúť a keď sa na to necíti, jednoducho smie poprieť právo osoby v nej rastúcej (teda zabiť potratom svoje dieťa). Kontraindikácie sa však nemusia spomenúť, hlavne žiadna bolesť. Rýchle riešenie, najlepšie riešenie. Sieť potratových kliník je biznis, do ktorého sa oplatí investovať, zarábať na ľudskej smrti a nešťastí a dať tomu zásterku ochrany žien to je presne tak, ako to najlepšie funguje a ako to tieto pro-ochoice (propotratové) organizácie radi prezentujú. Samozrejme k tomu pripoja prevenciu vo forme antikoncepcie, ktoré je riešením aj na domáce násilie, AIDS, hlad a dokonca aj na politickú situáciu v Afrike. Rafinované.
Potratármi najnenávidenejšou osobnosťou Európy je Slovenka
Na čierny zoznam týchto potratárov sa dostala aj slovenská reprezentantka a europoslankyňa Anna Záborská a ako ochrankyňa života sa ocitla hneď na prvom mieste zoznamu. Konzervatizmus sa teraz nenosí. Jej podpora ochrany tradičnej formy rodiny vyvoláva u týchto ľudí hrôzu. Kde sme sa to ocitli? Rodina v 21. storočí? Veď to už neexistuje, už nie je otec a mama, ale iba rodič 1 a rodič 2, kto si myslí niečo iné, patrí na čiernu listinu a musí byť pochovaný v histórii. Zjavne nemá toho pravého ducha Komisie.
Ďalej na zozname nájdete zakladateľov rôznych národných organizácií a nadácii na ochranu života a rodiny ako napríklad Jean-Marie Le Mané (prezident Jérôme Lejeune Foundation), Xavier da Silveira Caio, Alain Escada, europoslanec Carlo Casini (prezident Movimento per la vita)…
Na konci spomínaného dokumentu sú opísané organizacie bojujúce proti potratom, figurujúce v jednotlivých štátoch EÚ a tiež tie, ktoré majú celoeurópsky charakter spolu s názvom kampane, ak je známa. Za slovenskú stranu sú spomenuté Fórum života, Centrum pre bioetickú reformu, Liga pár páru, Donum vitae, Hnutie kresťnských rodín a dokonca ako „organizácia mládeže“ – Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže.
Na záver ešte spomeniem, že jednotliví aktivisti boli zaradení do skupín ako „ Ultras“, “protestanti“, “Continental catholic mainstream”,.. Nepripomína vám to minulosť? Zásterka demokracie, veď my to už poznáme. Veď si dokument prečítajte sami. Dúfajme, že sloboda náboženstva a myslenia, ale hlavne právo na život nebude v Charte práv EÚ nahradené „antireprodukčnými právami“.