Bratislava 2. decembra (HSP/Foto: TASR-Pavol Ďurčo)
Uplynulú stredu poslanci v parlamente schválili zákon, ktorým efektívne zablokujú islam od toho, aby u nás mohol v blízkej budúcnosti dostať oficiálny status a privilégia náboženstva. Zahraničné konzervatívne médiá tento skutok komentujú ako jeden z “posledných znakov protimoslimského odporu naprieč Európskou úniou”
“Bývalá komunistická krajina vytrvalo odoláva snahám EÚ popasovať sa s obrovským prísunom moslimských migrantov do Európy už od roku 2015. Čiastočne odoláva aj tým, že sa postavila proti kvótam na prerozdeľovanie migrantov do členských krajín EÚ. Nadôvažok, premiér Fico povedal, že islam nemá na Slovensku miesto”, píše agentúra Reuters.
Parlament uplynulú stredu prijal zákon z dielne SNS, ktorý vyžaduje, že náboženstvo musí mať aspoň 50 tisíc členov (z predošlých 20 tisíc členov), aby mohlo byť kvalifikované na prijímanie štátnej podpory či napríklad zriaďovať školy.
Táto zmena sťaží podmienky islamskému náboženstvu na registráciu v našej krajine, kde má v súčasnej dobe podľa posledného sčítania asi 2000 podporovateľov a žiadnu významnú mešitu. Islamská nadácia na Slovensku však hovorí o počte 5000 prívržencov…
“Islamizácia začína kebabom a ten už v Bratislave máme. Preto si uvedomme, čomu môžeme čeliť v priebehu nasledujúcich 5 – 10 rokov… Musíme urobiť všetko pre to, aby u nás v budúcnosti nebola postavená mešita”, povedal Andrej Danko, ako si všíma agentúra Reuters.
Islamská nadácia zatiaľ tento krok zo strany Slovenska neokomentovala.
Zákon prešiel dvojtretinovou väčšinou v parlamente hlasmi ako z radov koalície tak aj opozície. Za stranu SAS však všetci poslanci (okrem Mihála, ktorý nebol prítomný), hlasovali proti. Obrovským prekvapením je klub OĽANO, v ktorom sa kresťanskí konzervatívci zdržali tohto hlasovania a v prospech zákona hlasoval za celú stranu len Igor Matovič (výsledky hlasovania TU).
Nevedno, dokedy bude tieto ťažkosti s moslimskou migráciou EÚ zvládať, no možno konštatovať, že v prípade nanúteného presídlenia moslimov na naše územie budú mať aspoň na začiatok sťažené podmienky na prevzatie vlády nad kresťanstvom v našej krajine.
Marína Kovačičová