Podľa slov obyvateľov oslobodeného mesta, členovia “umiernenej opozície” organizovali ostreľovanie obytných domov a potom odvážali ranených. Mnohí “pacienti” teroristov sa vracali domov s očividnými následkami chirurgických zásahov alebo zmizli úplne.
“Ostreľovali nás z granátometu a následne prichádzali ozbrojenci. Vyrezali mi obličku a časť sleziny,” povedal Abu Mohamed, jeden z poškodených.
Obyvateľka Aleppa Alia informovala žurnalistov, že na sýrsko-tureckej hranici je organizovaný skutočný trh, kde teroristi obchodujú so ženami, deťmi aj telami zabitých ľudí. Tieto “tovary” sú aktívne nakupované mafiánskymi organizáciami na ďalší predaj ich orgánov na čiernom trhu. Podľa svedectva Alie “stojí telo zavraždeného 25-tisíc lír (50 dolárov), zranený stojí 150 tisíc (290 dolárov)”. Do nemocníc ovládaných ozbrojencami pritom každý deň prichádzajú desiatky zranených ľudí, pričom každý býva potenciálnym “darcom” orgánov.
Podľa oficiálnych štatistík je na severe Sýrie zaregistrovaných 18 tisíc prípadov odoberania orgánov. Skupina expertov súdneho lekárstva pritom v rozhovore pre agentúru vyhlásila, že obchod prekvital vďaka blízkosti Aleppa k tureckej hranici. Členovia mafie sa maskovali za príslušníkov humanitárnych organizácií a ľahko prenikali na sýrske územie. Práve oni vytvárali dopyt po ľudských orgánoch a po zajatých ženách a deťoch. Experti uisťujú, že orgány “ukradnuté” od Sýrčanov boli odosielané za hranice.
Podľa slov sýrskeho lekára Bagdžada Akruše bola mafia najviac činná na severe a na východe Sýrskej arabskej republiky a tiež v kempoch utečencov. Centrom pozornosti boli hlavne zdraví ľudia. Najviac sú ohrozené sýrske deti, ktoré zločinci využívali len ako “materiál k použitiu”. Akruš dodáva: “Vlády mnohých krajín sa priamo alebo nepriamo zúčastnili týchto zločinov, nepohli ani prstom, aby to zastavili.”