Washington 24. februára 2015 (HSP/zveda-Evan Vucci)
Americký prezident Barack Obama prehlásil, že miluje Ameriku a jej obyvateľov, dokonca aj keď sú “idioti”
Ako píše RIA Novosti na svojich stránkach s odvolaním sa na denník The New Yorker, takto sa vyjadril šéf Bieleho domu, vystupujúc v prejave k Američanom v rádiu.
“Amerika je zaľudnená všetkými typmi ľudí: mladými aj starými, slabými a silnými, chytrými aj hlúpymi. A aj keď sa naozaj hlúpi ľudia … správajú ako klauni, aj tak ich mám rád, pretože sú súčasťou Ameriky. V skutočnosti tvoria prevažnú časť (krajiny),” povedal americký prezident.
Zároveň vyzval Američanov, aby “spoločne pracovali pre blaho (v prospech) Spojených štátov,” pričom dodal, že ak pre tento cieľ bude nevyhnutné “odhodiť nabok rozdiely medzi ľuďmi, medzi iným aj veľké rozdiely v inteligencii, potom sa tak stane.”
jf