NATO kopíruje Hitlerov plán “Barbarossa”

❚❚

Moskva/Washington 19. marca 2015 (HSP/Pravda.ru-Mindaugas Kulbis, Katsumi Kasahara)

 

NATO začalo pri samotných hraniciach Ruska vojenskú operáciu – Atlantické odhodlanie. Táto operácia sa pozoruhodne podobá na plán Barbarossa uskutočnený Hitlerom v roku 1941. Prípravy na útok boli uskutočnené v priebehu 30-tich rokov minulého storočia a nie bez účasti finančného kapitálu Spojených štátov a britských elít. A hľa, teraz Rusko ohrozuje Atlantické odhodlanie

Operácia NATO Atlantické odhodlanie sa začalo príchodom ďalších dodatočných vojenských síl do oblasti Baltského mora. Pod zámienkou ochrany Východnej Európy od “ruskej agresie” sa viac ako sto tankov Abrams a BTR Bradley prehnalo cez Lotyšsko.

.

Minulý mesiac podobná motorizovaná vojenská jednotka bola nasadená na podporu Estónska v meste Narva s americkými vlajkami vyvesenými americkým plukom len 300 metrov od hranice s Ruskom. Narva sa zasekáva na východ – ako metaforická čepeľ – do územia Ruska. Je to iba okolo 100 km od Petrohradu.

Americký generál John O’Connor povedal o nedávnom zahájení nasadenia vojsk v Lotyšsku toto: “americké vojská budú “zadržiavať agresiu Ruska”. Taktiež uviedol (slová Orwella): “Za slobodu sa musí bojovať, sloboda musí byť ochránená.” Pod vedením Spojených štátov prebiehajúca operácia Atlantické odhodlanie je najvýznamnejšou z uskutočňovaných operácii v teritóriu pobaltských štátov a v ďalších východoeurópskych členských krajinách NATO za posledný rok. Technicky vzaté, podľa tvrdenia generála, vojska Spojených štátov “splácajú svoj aktuálny dlh” a preto pobyt týchto vojsk na hraniciach nie je v rozpore s predchádzajúcimi dohodami s Ruskom o obmedzení trvalých síl NATO na hraniciach Ruska.

.

Nie je problém si všimnúť, že Washington v skutočnosti výrazne zvýšil svoju vojenskú prítomnosť v strategicky citlivom regióne a pritom ešte aj drzo porušuje predchádzajúce sľuby dané Moskve. Počet bojových lietadiel NATO sa v baltickom regióne v predchádzajúcom roku štvornásobne zvýšil, rovnako, ako návštevy vojnových lodí NATO v Čiernom mori.

Odvolávajúc sa na údajnú “ruskú agresiu” Washington a nim dirigované pravicové vlády Litvy, Lotyšska a Estónska berú na seba právo robiť to, čo je im zakázané robiť na základe záväzných dohôd, takých ako je zakladajúci akt Rusko-NATO, ktorý bol podpísaný v roku 1990.

Operácia Atlantické odhodlanie, je založená na nepodložených tvrdeniach Spojených štátov (predovšetkým na propagande), že Rusko je zdrojom agresie ako na Ukrajine tak aj vo zvyšku Európy. Realita je však taká, že Rusko nie je ani na Ukrajine, ani v žiadnej inej európskej krajine.

 

Je to hrubé skreslenie skutočnosti ktorá sa javí ako súčasť psychologickej propagandy poháňanej Spojenými štátmi. Medzi vojenské cvičenia prebiehajúce pod vedením Spojených štátov okrem iného patria aj bitevné streľby a inštalácia rakiet Patriot a riadených striel. Podobné cvičenia sú naplánované v najbližších mesiacoch v Poľsku, Českej republike, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a taktiež na Ukrajine a v Gruzínsku – pri južnom cípe Ruska.

.

Plukovník Amerických ozbrojených síl Michael Foster o ďalších vojenských cvičeniach v Európe povedal : “Takto, na konci leta budete môcť sledovať operácie, realizované od Baltického až k Čiernemu moru”.  O tom, že tento americký plukovník chápe historický význam svojich vzrušujúcich vojenských vyhliadok, sa dá pochybovať. Časť problému spočíva v tom, že Američania, ale aj mnohí ďalší predstavitelia na Západe sa nevyznajú v historických procesoch. Sú omámení históriou víťazstva Západu, ktorá je zbavená skutočných príčin a následkov.

Táto propagovaná verzia historických udalostí, v ktorej sú príčiny a následky ignorované, sa používa preto, aby ospravedlnila následné akcie západných mocností. Toto netriezvé pochopenie dejín vysvetľuje, prečo sa tak často história opakuje a prečo západní vladári tak radi stúpajú na hrable histórie.

Poďme sa spolu zamyslieť nad operáciou Atlantické odhodlanie dirigovanou Spojenými štátmi z historického hľadiska. Potom nám bude jasné, že táto operácia sa nápadne podobá na vojenskú operáciu Barbarossa – vtrhnutie Nemecka do Sovietskeho zväzu v lete roku 1941. A nie je to iba povrchné prirovnanie, aby sme sa zavďačili senzáciechtivým čitateľom.

Tak začnime. Operácia Barbarossa rovnako ako operácia Atlantické odhodlanie prebiehala od Baltického až k Čiernemu moru s kľúčovými bodmi vpádu cez Estónsko, Poľsko a Ukrajinu, uvádza Strategic Culture Foundation.

Kvôli čomu sme prekvapení z akcií súčasného kyjevského režimu vo vzťahu k etnickým rusom na východne Ukrajiny. Veď keď si spomeniete, v priebehu operácie Barbarossa ukrajinské pluky slúžili ako pomocné oddiely Waffen SS pričom mali na starosti masové vraždenie miliónov krajanov – Ukrajincov, Rusov, Poliakov, Rómov, Židov a ďaľších. Všetci títo boli považovaní za podľudí a museli byť odstránení kvôli “exkluzívnej” nemeckej “árijskej rase”.

.

Keď Adolf Hitler v roku 1925 napísal Mein Kampf uviedol, že nemecké impérium sa zväčší na úkor rozdrveného Sovietskeho Ruska. Nevyhnutný “životný priestor” bude rozšírený cestou vojenského dobytia východného regiónu, ktorý, ako on pohŕdavo napísal, je obývaný “podľuďmi – Slovanmi ovládanými boľševikmi z radov Židov.” Hitlerova nenávisť k Židom sa zhoduje s jeho celkovým nepriateľstvom voči komunistickému Rusku. Podľa Hitlera títo všetci museli byť zničení.

Pravdou je, že Hitler a nacistické Nemecko bolo rovnako posadnuté zničením ZSSR. Táto posadnutosť zničením Sovietskému zväzu silne rozdeľovala aj západne vládnuce kruhy v predvečer druhej svetovej vojny.

Treba povedať, že fašizmus v Európe – počnúc Portugalskom, cez Španielsko, Taliansko, končiac Nemeckom bol podporovaný západnými elitami ako hrádza proti šíreniu socialistického hnutia, inšpirovaného Októbrovou revolúciou v Rusku, ktorého sa západné, kapitalistické elity báli ako čert kríža. Hitlerove Nemecko so svojimi priemyselnými úspechmi  bolo akoby výhodnou protiváhou k sovietskemu režimu a geopolitickým súperom ZSSR.

Stačí pripomenúť, že americké korporácie, banky na Wall Street počas 30-tých rokov minulého storočia investovali značné prostriedky do vybudovania nacistického vojnového stroja. Vodcovi tiež tajne nadbiehala britská konzervatívna elita na čele s premiérom Chamberlainom a ministrom zahraničných vecí lordom Halifaxom.

Keď nacistické Nemecko anektovalo Rakúsko a Sudetsku oblasť v roku 1938, bola to iba predohra k útoku na Sovietsky zväz.

Operácia Barbarossa uskutočnená v lete 1941 predpokladala dosiahnutie hlboko zakoreneného strategického cieľa – rozdrviť Rusko, ako geopolitického súpera nielen pre Nemecko, ale aj pre západné mocností, ktoré tajne vytvorili nacistickú vojnovú mašinériu. Ešte jeden výrečný fakt – akonáhle sa druhá svetová vojna skončila, tie isté západné mocnosti začali zamestnávať agentov – fašistov (s intelektom vrahov), aby viedli novú studenú vojnu proti Sovietskemu zväzu.

Ukrajina a pobaltské štáty v predvojnových intrigách proti Rusku znova prijali rovnakú úlohu, akú zohrávali aj v nacistickom pláne operácie Barbarossa. Akurát, že tentokrát boli zverbovaní CIA, MI6 a NATO. V súčasnej dobe už boľševizmus nie je v Rusku štátnou ideológiu. Zároveň ani netvrdíme, že súčasné manévre NATO na čele so Spojenými štátmi okolo ruského územia, sa zmenia na totálne vojenské napadnutie. Problémom je dnes jednoducho fakt, že Rusko v prvom rade predstavuje problematického rivala Ameriky a Západnej hegemónie.

Rusko pod vedením Vladimira Putina je považované za prekážku na ceste Spojených štátov ku kapitalistickej nadvláde v Ázii a vo zvyšku sveta. Dôsledné a húževnaté naliehanie Ruska na dodržiavanie medzinárodného práva, je nepríjemnou prekážkou pre Washington, ktorý túži použiť vojenskú silu kdekoľvek a kedykoľvek sa mu zachce, aby posilnil svoju pomyselnú globálnu nadvládu.

Medzinárodná verejná podpora Putina je ďalším zdrojom hlbokého sklamania vo Washingtone. Preto práve v tejto súvislosti je nutné vyhodnotiť nepriateľstvo Spojených štátov voči Rusku a tajné vojenské signály, ktoré vychádzajú z cvičenia Atlantické odhodlanie.

Je tu reč o rovnakých historických rezonanciách z minulého storočia. Operácia Barbarossa a vojenské cvičenia Atlantické odhodlanie sú súčasťou jednej a tej istej politiky agresie Západu voči Rusku. Rusko je považované za silu, ktorá stojí v ceste západnej nadvláde. Preto Rusko, podľa Západu, musí byť zničené.

.

Pre Rusko zastrašujúca vojenská operácia Atlantické odhodlanie má veľmi negatívne analógie v minulosti. Operácia Barbarossa spred 74 rokov spálila ruské vedomie masívnymi stratami na životoch. Rusko bolo na pokraji skazy a bolo zachránené len za cenu hrdinskej obety miliónov svojich občanov.

Historicky, Západ nikdy nepochopil hĺbku utrpenia ruského ľudu. A preto mnohí ľudia na Západe, najmä rozmaznaní elitárski vládcovia nemajú najmenšie tušenie, že odhodlaní Rusi sú pripravení brániť svoju vlasť.

Rodné mesto Vladimíra Putina – St. Petersburg je mesto, kde jeden milión ľudí zomrelo počas nacistickej blokády. Keď západní predstavitelia hovoria o “ochrane slobody” a snažia sa pribiť Rusov k stĺpu hanby – znamená to príšerné “paranoidné” zanedbanie histórie, čo je dôvodom na ešte väčšie obavy.

jf

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ


Pošlite nám tip
.
.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.




NAŽIVO

14:45

Európska komisia poslala v pondelok vláde premiéra Viktora Orbána výzvu na zaplatenie pokuty vo výške 93 miliónov eur za to, že Maďarsko do 31. októbra 2024 neuhradilo pokutu v hodnote 200 miliónov eur. Okrem toho má k prvej pokute platiť milión eur za každý deň omeškania. Pre server hvg.hu/eurologus to uviedol hovorca EK Balázs Ujvári, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa servera platobný výmer na 200 miliónov eur už vypršal a termín na splatenie pokuty 93 miliónov eur je 19. novembra.

14:35

Španielsko poskytne regiónom postihnutým ničivými záplavami balík pomoci v hodnote 10,6 miliardy eur, oznámil v utorok premiér Pedro Sánchez. Označil to za “dobrý prvý krok”. Podľa agentúry Reuters pôjde o pomoc vo forme pôžičiek a grantov, píše TASR.

Medzi opatrenia patria aj daňové úľavy, zníženie daní a trojmesačný odklad splácania hypoték a úverov.

Počet obetí rozsiahlych záplav v Španielsku stúpol na 214
Na snímke španielski záchranári prehľadávajú autá pri pátraní po preživších v zaplavenom vnútornom parkovisku po záplavách v španielskom meste Paiporta pri Valencii
14:34

Krajinský súd v bavorskom Traunsteine odsúdil v utorok na 15 rokov väzenia Sýrčana, ktorý vlani pašoval z Rakúska do Nemecka 22 migrantov a pri ním zavinenej nehode sedem z nich zahynulo. Natlačení boli v mikrobuse určenom pre deväť cestujúcich. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

14:33

Slovenská populácia má pozitívny názor na jadrovú energiu, pričom 66 % opýtaných podporuje jej využívanie na výrobu elektriny a 78 % súhlasí s tým, že jadrová energia vytvára nové pracovné miesta. Okrem toho 69 % respondentov verí, že výstavba nových reaktorov na Slovensku zvýši záujem študentov o štúdium jadrových technológií, aby sa naplnila potreba technických odborníkov pre nedávne a plánované investície, vyplýva z výsledkov prieskumu agentúry NMS Market Research Slovakia.

14:32

Štát v priebehu uplynulého roka výrazne zvýšil svoju závislosť na financovaní zo zahraničia. V októbri tohto roka bol podľa údajov Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) podiel štátneho dlhu v rukách nerezidentov 53,4 %. Medziročne sa tak zvýšil o 6,1 percentuálneho bodu (p. b.), pričom ide o jedno z historicky najvyšších čísiel, upozornil v aktuálnom komentári hlavný ekonóm ČSOB Marek Gábriš.

14:31

V spoločnosti Novogal Dvory nad Žitavou v okrese Nové Zámky sa v utorok skončila likvidácia všetkých nosníc na farme a vajec. Dôvodom likvidácie bol výskyt vtáčej chrípky, ktorá sa na farme najväčšieho slovenského producenta konzumných slepačích vajec zistila 22. októbra. “Do kafilérie na Slovensku a v Českej republike sme postupne vyviezli 385.000 sliepok a približne 1,5 milióna vajec,”informoval riaditeľ spoločnosti Ladislav Birčák.

14:26

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) v rámci pracovnej cesty do Číny navštívil aj šiestu najľudnatejšiu čínsku provinciu Hebei. Počas návštevy diskutoval s čínskym partnerom o možnostiach rozšírenia spolupráce, najmä v oblasti vedy a techniky či o zavedení pravidelnej komunikácie medzi oboma krajinami. V utorok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Veronika Daničová.

takáč
Na snímke uprostred minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč
14:20

Nemecký výrobca automobilových súčiastok Schaeffler zruší v Európe 4700 pracovných miest, z toho 2800 v Nemecku. To predstavuje približne 3,1 % celkovej pracovnej sily spoločnosti. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Plánované prepúšťanie sa týka desiatich prevádzok v Nemecku a ďalších piatich v Európe, oznámila spoločnosť v utorok.

13:54

Príjmy z predaja ropy a plynu do ruského štátneho rozpočtu sa v októbri v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom zvýšili o 57 % na 1,21 bilióna rubľov (12,35 miliardy USD, 11,33 miliardy eur). Prudký nárast odráža platbu dane zo zisku energetických firiem, ktorá sa odvádza raz za štvrťrok. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá v utorok zverejnila údaje ruského ministerstva financií.

13:51

Moskovský mestský súd v utorok potvrdil trest odňatia slobody v trvaní 12,5 roka, ktorý dostal americký občan Robert Woodland za pokus o obchodovanie s drogami. TASR o tom informuje s odvolaním sa na správy agentúr AP a RIA Novosti.

Súd v Ostankine odsúdil Woodlanda za pokus o nelegálny predaj omamných látok spáchaný organizovanou skupinou vo veľkom rozsahu.

13:48

Francúzske a holandské úrady prehľadali kancelárie americkej streamovacej platformy Netflix v Paríži a Amsterdame v rámci predbežného vyšetrovania daňového podvodu. V utorok to podľa agentúr AFP a Reuters uviedol zdroj z oblasti francúzskeho súdnictva, píše TASR.

Razie a prehľadávanie kancelárií v dvoch európskych metropolách súvisí s podozreniami zo “zakrývania závažných daňových podvodov a činností mimo účtovníctva”, objasnil nemenovaný zdroj.

12:52

 Rusko považuje prezidentské voľby v Moldavsku za nespravodlivé. Státisícom Moldavčanov žijúcim v Rusku neumožnili hlasovať o novej hlave štátu, zatiaľ čo Moldavčania žijúci v západných krajinách hlasovať mohli, povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Zobraziť všetky
.

NAJČÍTANEJŠIE










.

NAJNOVŠIE










NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

.

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke hrad Krásna Hôrka, ktorý sa nachádza nad obcou Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava

Autor: FOTO TASR – František Iván

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

.

Video

.

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Miroslav Urban

.
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali