Strana tvrdo odmieta uvedenú rezolúciu. Vo výzve svoj postoj zdôvodňuje tvrdením, že „v čase, keď EÚ bojuje s vysokou mierou nezamestnanosti a stupňujúcimi sa sociálnymi nepokojmi zapríčinenými neeurópskymi menšinami, je takéto rozhodnutie Európskeho parlamentu pre tradičných Európanov doslova likvidačné.“
Petičný výbor tvoria predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba a predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Martin Beluský.
Petícia prebieha na celom Slovensku. V nedeľu sa uskutočnil zber podpisov v Piešťanoch, kde sa v tento deň podľa slov zodpovedného za petíciu vyzbieralo približne 1 000 podpisov.
Výzva europoslancom
Ľudová strana Naše Slovensko zároveň vyzvala slovenských europoslancov, ktorí za rezolúciu hlasovali, menovite Vladimír Maňka (Smer-SD), Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD), Monika Smolková (Smer-SD), Boris Zala (Smer-SD), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS), Miroslav Mikolášik (KDH), Anna Záborská (KDH), József Nagy (Most-Híd), Branislav Škripek (OĽaNO), aby sa vzdali svojho mandátu v Európskom parlamente, pretože ich konanie považuje za vlastizradu.
Proti rezolúcii hlasovali Jana Žitňanská (NOVA) a Richar Sulík (SaS). Pál Csáky z SMK nehlasoval.
„Členské štáty Európskej únie, obzvlášť tie na Západe, sú už teraz zaplavené imigrantmi z neeurópskych štátov, ktorí spôsobujú vysokú kriminalitu, sociálne a etnické nepokoje a záťaž pre pôvodných obyvateľov. Mnohí z nich sa nevedia, alebo nechcú prispôsobiť našim zákonom, spoločenským a kultúrnym normám. Postupne vytláčajú kresťanskú vieru a kultúru pôvodných národov a menia na svoj obraz spoločnosť a štáty, ktoré ich prijali,“ uvádza sa vo výzve adresovanej europoslancom.