Tieto čísla narastajú u mladších britských moslimov, čo je istým znakom toho, že radikalizácia prostredníctvom islamských škôl, mešít (ktoré sú často financované Saudmi) aj väzníc bude pre Európu predstavovať dlhodobý problém. Až 31% mladých moslimov v Británii ospravedlňuje útoky zo 7.júla 2005 v Londýne.
27% opýtaných tvrdilo, že sympatizujú s útokmi na Charlie Hebdo – francúzsky satirický magazín, pričom až 78% z nich podporuje trest za publikovanie karikatúr Mohameda a 68% podporuje väzenie a trest pre tých Britov, ktorí urazia Islam.
Tieto čísla však blednú v porovnaní s číslami celosvetovej moslimskej populácie. Podľa WPO (World Public Opinion) z roku 2009 až 61% Egypťanov, 32% Indonézanov, 41% Pakistancov, 38% Maročanov, 83% Palestínčanov, 62% Jordánčanov, a 42% Turkov sympatizuje s teroristickými útokmi na Američanov.
Štúdia z roku 2013 zasa zistila, že 16% mladých moslimov v Belgicku verí, že štátny terorizmus “je prijateľný”, pričom 12% mladých moslimov v Británii tvrdilo, že samovražedné útoky proti civilistom v Británii možno ospravedlniť a odôvodniť.
Ďalší výskum z roku 2007 zistil, že aj 26% mladých moslimov v Amerike verí, že samovražedné bombové útoky sú ospravedlniteľné, v Británii je to 35%, vo Francúzsku 42%, v Nemecku 22% a v Španielsku 29%.
U moslimov, ktorí sú islamu oddaní, je trikrát vyššia pravdepodobnosť ospravedlňovania samovražedných útokov, čo je otrasné, keď si uvedomíme, že pre 86% moslimov v Británii je ich náboženstvo “najdôležitejšou vecou v živote”.
5% moslimov v celom Spojenom kráľovstve uviedlo, že by neohlásilo plánovanie teroristického útoku, no toto číslo narastá na 18% u mladých britských moslimov. Tento “proti-systémový” boj podporujú rôzne skupiny ako Black Lives Matter či skupina British Muslim Youth group, ktorá nedávno urgovala, aby moslimovia bojkotovali policajné zložky.
V roku 2015 sa zasa zistilo, že 45% britských moslimov si myslí, že tí, ktorí hlásajú nenávisť a obhajujú násilie voči západnej civilizácii, reprezentujú “mainstreamový islam”.
40% britských moslimov chce na Západe zákon Šaría, proti je 41%.
Napriek skutočnosti, že “islamofóbia” po parížskych útokoch nenarástla, jestvujú skupiny v rámci západného sveta, ktorých cieľom je vytvárať u mladých moslimov pocity, že sú obeťami viacerých európskych vlád, keďže tieto odmietajú islamizmus. Evidentné to bolo v prípade skupiny “Tell Mama”, ktorá mala zaznamenávať krivdy, ktorých sa dostalo moslimom, a ktorej financovanie zo strany vlády bolo zastavené po tom, čo sa zistilo, že umelo navyšovala štatistiky o zločinoch z nenávisti voči moslimom v Británii.
Kriminalita
Začiatkom tohto roka bolo zaznamenané, že každý piaty väzeň v najstráženejších väzniciach Spojeného kráľovstva je moslim, čo predstavuje 23%-ný nárast spred 5 rokov. Celkovo je zaznamenaný 20%-ný nárast väzenskej populácie v Británii, kvôli príchodu moslimských spoluväzňov. Celkovo ide o 122%-ný nárast za posledných 13 rokov.
V roku 2008 Washington Post priniesol správu, že “okolo 60 – 70 % všetkých väzňov vo Francúzsku sú moslimovia, pričom moslimovia tvoria len 12% celkovej populácie v krajine.”
Čo s integráciou?
Napriek tomu, že sa vynakladajú stovky milionov libier, dolárov a eur na rôzne projekty integrácie, zdá sa, že je to syzifovská úloha – keď vezmeme do úvahy mieru, ktorou sa imigrácia vyskytuje v západnom svete a toleranciu, ktorou naša spoločnosť doteraz operovala.
BBC zistila, že 36% moslimov vo veku 16-24 rokov verí, že keď moslim konvertuje na iné náboženstvo, mal by byť potrestaný trestom smrti. 35% moslimov uprednostňuje pre svoje deti islamskú školu, a 37 % 16-24-ročných tvrdí, že v budúcnosti chce posielať deti do štátom zriadených islamských škôl.
Správa tiež podčiarkuje radikalizáciu moslimskej mládeže v západných krajinách. 74% spomedzi 16-24-ročných je za to, aby moslimské ženy boli zahaľované, pričom tento názor má len 28% moslimov vo veku nad 55 rokov.