Hlavným cieľom pochodu bolo zvýšiť povedomie o postupoch a praktikách firmy.
Spoločnosť Monsanto vyvíja geneticky modifikované (GM) plodiny, ktoré obhajuje údajnou ekonomickou výhodnosťou. Následne svoje patenty predáva poľnohospodárom za nemalé sumy. Mnohí drobní pestovatelia museli tiež platiť veľké čiastky, hoci od spoločnosti nekúpili žiadne plodiny. Prečo? Pretože peľ z neďalekých polí, kde sa pestovali GM plodiny sa dostal na tie ich a tak došlo ku „krádeži patentu“. Spoločnosť tiež vyrába herbicíd Roundup, ktorý môže devastovať mikrobiodiverzitu pôdy a to ohrozuje zdravie celého sveta.
Ľudia celého sveta chcú zdravé potraviny a rozvoj vlastného poľnohospodárstva. Preto sa rozhodli uskutočniť celosvetový pochod a tým vyjadriť svoj postoj voči spoločnosti Monsanto.
Na americkom svetadiely sa zapojili ľudia v Kanade a v mnohých štátoch USA, napr. v Koloráde, na Floride, v Kalifornii, v Marylande, v New Yorku, Montane, Washingtone DC a v mnohých iných.
Protesty neobišli ani Áziu. Uskutočnili sa v Indii, v Južnej Kórei či na Taiwane. Zapojili sa aj Afričania a to v Keni, Namíbii, Ghane či v Juhoafrickej republike. V „krajine protinožcov“ Austrálčania protestovali v Queenslande, Tasmanii, Viktorii či v Novom južnom Walse.
V Európe sa protesty konali v Škandinávskych krajinách, v Nemecku – neobmedzili len na Berlín, ale uskutočnili sa aj v Mníchove. Vo Veľkej Británii sa ľudia okrem iného zišli aj pred budovou londýnskeho parlamentu. K celosvetovej aktivite sa pridali aj davy v Bruseli, Štrasburgu a Lisabone. Zapojili sa aj obyvatelia francúzskeho ostrova Réunion, či občania Viedne, informuje RT. Slováci tiež vyjadrili svoj postoj k spoločnosti Monsanto a protestovali v Piešťanoch či Bratislave.
Protestujúci v Bratislave spustili petíciu, ktorá nesie oficiálny názov „Petícia za zdravé potraviny a Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov“. Organizátori pochodu zaniesli požiadavky petície na Ministerstvo životného prostredia a Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Jej cieľom je nazbierať aspoň 100.000 podpisov, aby došlo k zákazu pestovania GM plodím a predaju GM osív, kvôli ich škodlivým účinkom, ktoré boli preukázané v mnohých krajinách.