“Buď v Smere dostanú väčší priestor mladí politici a ľudia, ktorí chcú robiť politiku pre bežných ľudí a pomáhať im, alebo zostanú v popredí starší politici, ktorí prihliadajú iba na svoje záujmy a záujmy oligarchov. Pokiaľ sa toto primárne v Smere nevyrieši, tak nemá význam pre mladých politikov zostávať naďalej v Smere,” píše Martvoň na sociálnej sieti Facebook. Naznačuje ďalšie kroky, o ktorých ale zatiaľ nehovorí. “Viac prezradím inokedy,” avizuje.
Svojím vyjadrením reagoval na názorový konflikt medzi europoslankyňou Monikou Flašíkovou Beňovou a poslancom NR SR Jánom Podmanickým. Podmanický sa vyjadroval proti moslimom aj v súvislosti so zvolením londýnskeho starostu. “Ak si moslimovia dokázali zvoliť v takej významnej európskej metropole svojho starostu, je to predzvesť toho, že vďaka svojej demografii si moslimovia čoskoro začnú v európskych štátoch voliť aj svoje vlády a parlamenty. To vnímam ako obrovské nebezpečenstvo pre Európu,” napísal na Facebooku Podmanický.
Flašíková Beňová ho za to skritizovala. Odkázala mu, že sociálno-demokratické hodnoty sú mu nie vzdialené, ale rovno cudzie. Pripomína mu zároveň, ako mal pochopenie pre Jozefa Tisa. “Po jeho ‘pochopení’ pre klérofašistu Tisa, moderne progresívnom podporení návrhu na trestné stíhanie žien, ktoré podstúpia umelé oplodnenie, ponúka tento mladý progresívny sociálny demokrat kritiku priamo zvolených socialistov v EÚ,” odpovedala na Facebooku Flašíková Beňová.
Názorový konflikt konzervatívneho Podmanického s liberálnou Flašíkovou Beňovou úplne vystihuje podľa Martvoňa situáciu vo vnútri strany Smer-SD. “Nejednotnosť názorového smerovania Smeru. Jedna kolegyňa má pre SR extrémne liberálne názory a druhý má zasa pre SR extrémne konzervatívne názory. Plne odrážajú politiku Smeru posledného polroka. Smer ide od extrému do extrému nielen vo vnútri, ale aj navonok,” zhodnotil Martvoň, ktorý bol v minulom období jeden z najaktívnejších poslancov Smeru-SD v parlamente. Na kandidačnú listinu pre tohtoročné voľby sa však nedostal.