Predseda hnutia sa dostal do centra pozornosti v roku 2006 pri septembrovom násilnom obsadení sídla verejnoprávnej televízie. Stál na čele mnohých akcií radikálov v Budapešti, vystupoval na demonštráciách proti Trianonskej mierovej zmluve aj pred slovenským veľvyslanectvom a v roku 2006 mu na päť rokov zakázali vstup na územie Slovenskej republiky kvôli pokusu o demonštráciu v Bratislave proti údajným národnostným incidentom na Slovensku. Predtým spolu s členmi hnutia narušil verejný poriadok na povolenej demonštrácii v Komárne.
Toroczkaiho, ktorý v piatej najväčšej obci v Maďarsku s takmer 4000 obyvateľmi kandidoval ako nezávislý, zvolili voliči v doplňujúcich voľbách spomedzi 13 kandidátov. Víťazovi volieb, ktorý získal 71,5 percenta hlasov pri 37,4-percentnej účasti, zablahoželalo ultrapravicové Hnutie za lepšie Maďarsko-Jobbik.
Doterajším starostom Ásotthalmu bol nominant vládnych strán Fidesz a Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) Ferenc Petró, ktorý kandidoval teraz tiež ako nezávislý.
Nový starosta vyhlásil, že je potrebné stabilizovať rozpočet obce a obnoviť dôveru obyvateľstva. Toroczkai povedal, že z platu si zoberie iba časť zodpovedajúcu minimálnej mzde, zvyšok poskytne na rozvoj obce.
Doplňujúce voľby v Ásotthalom bolo potrebné uskutočniť po tom, čo sa začiatkom októbra rozpustila samospráva, pretože jej fungovanie bolo znemožnené stálymi konfliktami.
jf