Ottawa 16. februára 2017 (HSP/Milo/Foto: milo)
Kanadská liberálna politička Kathleen Wynneová sa dostala na titulky periodík kvôli nedávnej návšteve mešity v Toronte – ale pravdepodobne nie z tých dôvodov, v ktoré dúfala. O kurióznej príhode informoval konzervatívny homosexuál, bývalý LGBTI aktivista Milo Yiannopoulos
Wynneová – v Kanade známa kvôli svojej otvorenej homosexualite a feminizmu – údajne navštívila mešitu v snahe ukázať solidaritu s moslimskou komunitou v Kanade po tom, čo útočník zastrelil šesť ľudí v mešite v Quebecu.
Pred jej návštevou podľa The Toronto Star Wynneová oslovila dav na tému imigrácie.
“Nelíšime sa. Sme rovnakí; s výnimkou domorodých národov, každý z nás prišiel odinakiaľ. Prišli sme z inej krajiny, iného miesta, postavili sme túto otvorenú spoločnosť. ”
Bohužiaľ pre Wynneovú, zdalo sa, že muži v mešite, ktorú navštívila neskôr v ten deň, nezdieľali jej názor rovnosti. Podľa LouderWithCrowder.com, keď sa muži začali modliť, Wynneová – vysokopostavená politička v provincii Ontario – bola nútená posadiť sa do zadného rohu.
JihadWatch.org to vysvetľuje nasledujúcim spôsobom: bolo to v súlade s islamským právom, pretože Mohamed hovorí, že ak je žena pred modliacim sa mužom, táto modlitba je neplatná.
Na stránkach sa ďalej uvádza, že “Wynneová sa nesťažovala na degradáciu žien. Napriek svojej sexuálne orientácii nepovedala ani slovo voči výrokom imáma mešity, ktorú navštívila.”
Toronto Sun v článku ozrejmil, o aké konkrétny výroky imáma Waela Shehaba ide:
„Homosexualita je v islame hriešny čin. Rád by som citoval nasledujúcu fatwu Dr. Muzammila Siddiqia, prezidenta Rady Fiqh Severnej Ameriky.
Mali by sme vziať do úvahy ľudí, ktorí sa podieľajú na hriešnom čine. Mali by sme sa s nimi vysporiadať rovnakým spôsobom, akým sa vysporiadame so všetkými ľuďmi, ktorí sa podieľajú na alkoholizme, hazardných hrách alebo cudzoložstve. Mali by sme mať hlboký odpor k ich činom a musíme im to pripomínať a varovať ich.“
Je však zaujímavé, že Wynneová nemala žiaden problém kričať „homofóbia“, keď sa Kanaďania búrili proti jej pokusom o LGBT revíziu osnov sexuálnej výchovy na školách v Ontariu, v rámci ktorých chcela, aby sa o ľudskom rode hovorilo iba ako o sociálnom konštrukte.