Ešte predtým však navštívil Dubaj a tiež Saudskú Arábiu, informovala tlačová agentúra AP.
Jordánsko, Saudská Arábia, Egypt, Spojené arabské emiráty (SAE) a Bahrajn prerušili tento týždeň vzťahy s Katarom, ktorý obvinili, že poskytuje útočisko islamským extrémistom a viac sa stará o dobré vzťahy so šiitským Iránom než so svojimi sunnitskými arabskými susedmi. Katar tieto obvinenia poprel.
Katarské ministerstvo vnútra zverejnilo v stredu neskoro večer správu o údajnom hackerskom útoku na webovú stránku oficiálnej katarskej tlačovej agentúry, ktorý pomohol rozdúchať diplomatickú krízu medzi touto na ropu bohatou krajinou a arabskými štátmi v susedstve.
Ministerstvo uviedlo, že hackeri napadli agentúrny web v apríli “veľmi inovatívne” a zverejnili na nej 24. mája tesne po polnoci falošnú správu, ktorú pripísali katarskému emirovi. Ministerstvo neuviedlo, kto mal tento počítačový útok uskutočniť. Iba vo svojej správe poďakovalo americkej FBI a britskej národnej komisii pre boj so zločinom za pomoc pri vyšetrovaní tohto útoku.
V údajnom falošnom článku mal katarský emir kontroverzné poznámky na adresu Iránu a Izraela, ktoré ihneď prevzali médiá Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov. Na tomto základe vznikla v pondelok diplomatická kríza.