Nájomníci sa plánovali odsťahovať z domu, ktorý im Alabi prenajímal. Ako bolo dohodnuté, 24 hodín vopred im oznámil, že príde byt ukázať novým nájomcom. Moslimský pár mu povedal, aby nechodil počas ich modlitby, a aby im poslal správu vopred. Alabi súhlasil. Avšak, keď pár neodpovedal na jeho správy, prišiel do bytu.
Moslimský pár potom čakal 8 mesiacov, kým podal žalobu na Tribunál ľudských práv a dostal právne zastupovanie zdarma, uvádza Toronto Sun. Pár si dokonca vyhľadal Alabiho stránku na Facebooku a našiel vtip, ktorý pokladal za urážlivý, a ktorý použili v svojej žalobe. Tribunál sa zhodol, že moslimov Alabi obťažoval a nesplnil si povinnosť prispôsobiť sa ich náboženským potrebám – a prikázal mu zaplatiť 6 000$ za osobu plus úroky.
Alabi sa vyjadril, že nemá peniaze na zaplatenie pokuty a nevie, čo urobí.
„Kde sú moje práva?“ pýta sa otec troch detí, ktorý tento dom už predal. „Kde sú moje práva ukázať svoje priestory, aby som ich mohol prenajať a dať jedlo na stôl mojej rodine?“
Reportérka Faith Goldy nedávno urobila s Alabim rozhovor a zapojila sa aj do verejnej zbierky na jeho podporu.
„Nemám peniaze. Pracujem ťažko. Ak sa teraz pozrú na môj účet, nemám tam 12 000$,“ hovorí Alabi, ktorý minul tisíce dolárov na právne poplatky.
„Zlomilo ma to. Som zlomený. Som zlomený.“
Aj napriek tomu, že vyzerá ako extrém, keď vládna agentúra prikáže občanovi zaplatiť moslimovi pokutu za urážanie moslimskej viery, v Spojených Štátoch sú stále častejšie prípady progresivistov, ktorí sa pokúšajú implementovať podobné reštrikcie na ne-moslimov, tvrdí Pamela Geller, autorka a aktivistka proti zákonu Šaría.
„Už ideme po tejto ceste. Poprednou indikáciou je všeobecná akceptácia reštrikcií slobody prejavu ohľadom islamu,“ uviedla Gellerová pre WND.
„Keď som organizovala akciu s prejavom v Garlande, Texase, mojím cieľom bolo obhájiť princíp slobodného prejavu navzdory násilnému zastrašovaniu,“ pokračovala Gellerová. „Avšak, dokonca aj po džihádistických útokoch som bola obvinená mainstreamovými médiami a mnohými konzervatívcami, že provokujem moslimov.“
A to bolo pred viac ako troma rokmi. Ak by sa o podobnú akciu pokúsila teraz, bolo by to nemožné kdekoľvek v Spojených Štátoch, hovorí Gelerová.
„Žiadne pódium v krajine by mi to nedovolilo – nie len z bezpečnostných dôvodov, ale kvôli nactiutŕhaniu, ktoré by prišlo od mainstreamových médií. Podľa akého zákona je zlé znázorňovať Mohameda? Podľa islamského práva. Ale ja nie som moslimka a nežijem v krajine, kde sa uplatňuje Šaría. Avšak Šaría v Spojených Štátoch postupuje, rovno pod našim nosom, s pomocou politických a mediálnych elít.“
Robert Spencer, ktorý pracuje s Gellerovou na viacerých projektoch a je redaktorom pre Jihad Watch blog uviedol, že Kanada je už takmer „porazená“ islamom, ktorý je považovaný za ochraňovaný. Spojené Štáty tiež nie sú ďaleko od stanovenia islamu ako dominantného náboženstva vo svojej kultúre, a to vďaka politickej korektnosti, ktorá chce zničiť každého, kto povie o islame negatívne slovo. Žiadne ďalšie náboženstvo sa od mainstreamových médií v Spojených Štátoch neteší podobnej protekcii.
„Kritizovanie islamu akýmkoľvek spôsobom vás stigmatizuje a zaradí ako bigota a štváča,“ uvádza Spencer.
Mesto Minneapolis nedávno spustilo horúcu linku pre nenávistné činy, aby mohli občania zavolať a ohlásiť svojich zamestnávateľov, políciu, priateľov alebo členov rodiny, o ktorých si myslia, že majú proti-moslimské sklony či už v slovnom prejave alebo v skutkoch. San Francisco a Nashville majú podobné linky, ktoré povzbudzujú ľudí, aby nahlasovali susedov a obviňovali ich, že sú proti moslimom.
Centrum Southern Poverty Law Center označilo Spencera za „proti-moslimského extrémistu.“ Ich jediným dôvodom na osočovanie Spencera bolo, že uviedol, že Islam „nie je náboženstvom mieru.“
Viktória Dandarová