Na argumenty rôznych aktivistov, podľa ktorých treba Mečiarove amnestie zrušiť, lebo sú nemorálne, povedal:
„Žiadna amnestia nie je morálna, ona je zo svojej podstaty amorálna, lebo odpúšťa delikty, ktoré boli amorálne. Keď je daná amnestia, tak trestná zodpovednosť zaniká, preto ju úradným aktom nemôžete oživiť.“
„Dnes našli 30 právnikov ktorí podpísali petíciu za zrušenie Mečiarových amnestií. Ja sa pýtam, čo sú to za odborníci? Pán Paluda, čo kradol diéty? Pán Kliment, čo jazdil opitý? Pani Ďurišová, obchodná sudkyňa, ktorá má vyše 65 rokov a podpísala to, aby ju Kiska kvôli veku neodvolal z funkcie? Ďalšia vec, sudcovia nesmú podpisovať politickú petíciu. Mali by byť za to disciplinárne stíhaní.“
Harabin sa vyjadril aj ku kampani za zrušenie amnestií, ktorú dopĺňa film Únos financovaný ministerstvom kultúry.
„Je normálne, aby štát platil film, ktorý rozkladá štát? Pretože ak ide o film, ktorý má slúžiť kampani tretieho sektora na zrušenie amnestií, tým pádom pomáha rozkladať funkcie štátu.“
„V januári 1990 udelil Havel amnestiu, kde sa pustili na slobodu vrahovia a kriminálnici a v marci, apríli sme ich už brali do väzby po tom, čo spáchali ďalšie vraždy. Ostala kopa poškodených ľudí touto amnestiou. Tak majú spísať aj oni petíciu, že žiadajú zrušiť Havlovu amnestiu? Čo na to potom povedia právni idioti Budaj s Bugárom?“, povedal rozhorčene Harabin.
Harabin vykreslil aj ďalšie následky, ktoré by takéto zrušenie amnestií mohlo priniesť:
„Tak nech sa potom spustí aj petícia ľudí poškodených úžerníckymi úrokmi firiem prezidenta Kisku. Veď je päť rozsudkov Najvyššieho súdu, že bývalé Kiskove firmy dávali úžernícke úroky a tieto firmy dodnes vedú exekučné konania voči ľuďom. Tak môžu žiadať Bugára a Budaja, aby odsúhlasili ústavný zákon, ktorý zruší všetky exekúcie a zastaví všetky exekučné konania na súdoch. A bude to morálne, ale asi ťažko právne.“