Britské noviny sa odvolávajú na novú švédsko-kanadskú štúdiu, ktorá podporuje zníženie počtu narodených detí a snaží sa odradiť mladistvých od plodenia detí. Guardian označil zakladanie rodiny za „životný štýl so skutočnými dôsledkami“ a pýta sa čitateľov otázku: “Dokázali by ste mať menej týchto?” s odkazom na deti.
“Nedostatok zmierňovania klímy: vzdelávanie a vládne odporúčania postrádajú najúčinnejšie individuálne akcie”, publikovaná v Environmental Research Letters, je nová štúdia Setha Wynesa z Centra pre štúdium udržateľnosti na Univerzite Lund vo Švédsku a Kimberly A. Nicholasovej z University of British Columbia v Kanade.
Denmark Increases Pressure On Young Couples To Have Children To Avert Demographic Collapse http://t.co/upa64jNMC0 pic.twitter.com/wKf1lpKMdc
.— Breitbart London (@BreitbartLondon) October 6, 2015
Pri posudzovaní vplyvu rôznych “zelených” krokov na životné prostredie štúdia zistila, že najznámejšie, ako napríklad používanie nízkoenergetických žiaroviek, recyklácia a náhrada vozidiel so spaľovacími motormi za elektromobily, boli medzi najmenej účinné.
Vychádzajúc z radikálnejších prístupov k znižovaniu emisií oxidu uhličitého, dokument poukazuje na vzdanie sa letov na dlhé vzdialenosti, úplné zbavenie sa automobilov, ale to najdôležitejšie – vzdať sa detí. Štúdia zistila, že ak budú mať páry o jedno dieťa menej, dopad na klímu bude väčší ako, všetky vyššie popísané možnosti dokopy
The Guardian vo svojej správe uviedol: “Zdá sa, že najväčší konečný dopad má o jedno dieťaťa menej, čo výskumníci vypočítali ako ekvivalent zníženia až o 58 ton CO2 každý rok života.”
Report: Italian Birthrate Continues to Plummet https://t.co/4yxp0XDwk6 pic.twitter.com/BoIvPTXCK3
.— Breitbart London (@BreitbartLondon) November 28, 2016
Zdôrazňujúc dôležitosť komunikácie týchto informácií s mladými ľuďmi, poznamenávajúc, že ”adolescenti sú pripravení vytvoriť celoživotné vzory, sú dôležitou cieľovou skupinou pri podpore opatrení s vysokým vplyvom”, akademická kniha vyjadrila poľutovanie nad nedostatkom anti-detského obsahu v školských učebniciach.
Pokúšajúc sa napraviť túto „chybu“ škôl, správa uvádza, že environmentálny vplyv plodenia detí by mal byť zahrnutý do sexuálnej výchovy vo vyspelých krajinách: “Adolescenti by mali byť informovaní o environmentálnych dôsledkoch veľkosti rodiny, pretože sa pravdepodobne stanú sexuálne aktívnymi.”
Napriek nadšenému podporovaniu znižovania pôrodnosti vo vyspelých krajinách, autori správy nie sú ignorantskí voči tomu, že tento názor sa nemusí páčiť všetkým. Zatiaľ čo “niektoré opatrenia s veľkým dosahom môžu byť politicky nepopulárne”, toto “neodôvodňuje neposkytnutie presných usmernení a informácií jednotlivcom, ako sú adolescenti, na zníženie počtu narodených detí.”