Namiesto “Brexitu” majú používať termíny “britská situácia” alebo “britské referendum”. Zákaz sa nevzťahuje na príslušných komisárov, ktorí už toto slovo bežne nepoužívajú.
Súčasne majú úradníci zákaz špekulovať o tom, čo by sa stalo, keby Británia skutočne opustila EÚ. “Komisia nemá špekulovať o hypotetických situáciách. Komisia nechce uvádzať podrobnosti plánu B, pretože žiadny plán B nemáme, máme len plán A: Británia by mala zostať v Európskej únii ako konštruktívny a aktívny člen EÚ.”
Tlačové oddelenie Komisie tiež nesmie uvádzať slovo “Brexit” na svojich denných poludňajších poradách s úradníkmi. Pod pojmom “Brexit” sa nezobrazí vo vyhľadávaní na serveri Komisie žiadny výsledok už od februára 2016.
Európska komisia namiesto reálnych riešení kríz, ktoré EÚ postihli dáva jeden nezmyselný návrh za druhým a potom, keď nejaká členská krajina chce vystúpiť, EK hystericky vykrikuje, že žiadny plán B nemá a dáva nezmyselné zákazy svojim zamestnancom . Nuž posledný prieskum pred Britským referendom naznačuje , že stúpenci Bexitu majú 10% náskok pred stúpencami zotrvania Británie v EU. Ak by Británia skutočne vystúpila bol by to začiatok konca Európskej Únie.
Samuel Gdovin