V počte hlasov tesne predbehol poslanca Borisa Kollára s jeho defíniciou rodiny.
„Rodina je otec, mama a deti. Maximálne mama, mama, mama, mama, mama, mama, mama a moje deti! Dvaja teploši a dieťa? Zvrátené!“
Tretia skončila Martina Šimkovičová, poslankyňa NR SR a bývala televízna hlásateľka: „Neomarxisti vymenili kapitál za rod, ale cieľ zostal rovnaký. Zničiť tradičnú rodinu, západnú civilizáciu a vytvoriť totalitnú spoločnosť. Všetky „problémy“, na ktoré sa odvolávajú platení homoaktivisti, sa dajú riešiť 3-4 všeobecnými úpravami zákonov. Nie je potrebné žiadne „homosexuálne manželstvo“.”
Ďalšie miesto obsadil Jaroslav Kuracina, zbrojár a miestny poslanec, po tom, čo s kolegami “napadli detský karneval”: „Chlapi, nedovoľte aby vám traumatizovali synov. Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!!!“
Anketu zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii (IDAHO) mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko n.z.
„Oproti minulému roku sa počet hlasujúcich viac ako strojnásobil, čo potvrdzuje fakt, že spoločnosť si začína uvedomovať nebezpečnosť homofóbie. Teraz je rad na vláde a parlamente, aby vhodnou legislatívou umožnili postihovanie takýchto výrokov podobne, ako je to v prípade rasizmu či anti-semitizmu,“ povedala Alena Krempaská.
Slová pani Krempaskéj však musíme poopraviť. Trojnásobný počet hlasujúcich totiž nebol z dôvodu “uvedomovania si nebezpečnosti homofóbie”, ale z dôvodu, že Boris Kollár vyzval svojich priaznivcov, aby hlasovali zaňho. Takže ten trojnásobný nárast znamená, že toľko ľudí prišlo túto anketu vysmiať. Avšak mimovládna pani Krempaská dokáže aj túto skutočnosť prekrútiť na úspech inštitútu ľudských práv.
Organizátori ankety údajne po 4000 nových hlasovaniach v prospech Kollára zablokovali možnosť hlasovať zaňho. Kollára tento fakt pobúril, nakoľko si chcel cenu s hrdosťou prevziať, čo by pravdepodobne úplne zničilo “odstrašujúci” účinok ankety namierený na nepohodlných ľudí. Taktiež prvotné zadanie bolo prispieť k diskreditácii Kotlebu, voči ktorému tento inštitút bol iniciátorom podania na Generálnu prokuratúru vo veci zákazu Ľudovej strany – Naše Slovensko.
Inštitút ľudských práv tvoria, Peter Weisenbacher, Alena Krempaská, Andrej Lúčny, Róbert Mihály, Anna Čabruňova a Zoltán Mikeš. Inštitút založil Peter Weisenbacher po tom, čo musel odísť zo Sorosom financovanej organizácie Amnesty international, pričom dôvodom mala byť údajne sprenevera.