Vedci vychádzali zo štatistík, ktoré tvrdia, že jedinci s IQ medzi 75 a 90 pociťujú značné znevýhodnenia. Pre týchto ľudí je menej pracovných príležitostí a zároveň majú nízke finančné ohodnotenie. Ich práca si vyžaduje dohľad. Ľudia s týmto stupňom inteligencie žijú v chudobe (16 percent) a je oveľa pravdepodobnejšie, že predčasne ukončia školskú dochádzku (35 percent). Niektoré štúdie tiež poukazujú na to, že vzniká riziko pre ich uväznenie či dokonca ich považujú za potenciálnych vrahov.
Vedeckí pracovníci uvedeného výskumu teda tvrdia, že ak je možnosť zvýšiť inteligenciu pomocou doplnenia hormónov štítnej žľazy, malo by sa to urobiť.
Linda Gottfredson, ktorá je tiež súčasťou výskumného týmu, tvrdí, IQ 75 je najdôležitejším prahom v modernom nazeraní na život.
Predstavte si, že máte umelé oplodnenie a vytvoríte 10 embryí. Všetky sa vyhli závažným ochoreniam, ale jedno z nich má 2 kópie génu Thr92Ala. Vzhľadom na to, že je tam 9 ďalších, ktoré tento potencionálne znevýhodňujúci rys nemajú, prečo si nevybrať jedno z nich? Samozrejme to nezaručuje, že embryo, ktoré si vyberiete, bude mať normálnu inteligenciu, ale na základe informácií, ktoré máte, to znižuje šancu. Keďže výsledky sú oveľa horšie než u ich alternatív, mali by sme znížiť šance hoci aj o malú hodnotu, za predpokladu, že náklady nie sú veľké. Ale vzhľadom na to, že je pravdepodobné, že sa celá analýza genómu využije v budúcnosti, prečo nevyužiť informácie, ktoré sú dostupné aby sme aspoň skúsili začať vyššou šancou na lepší život, obhajujú svoje zistenia vedci.
Tieto poznatky teda umožnia vybrať si z viacerých embryí to “pravé“. Rovnako ako vám teraz niektoré kliniky pomôžu dosiahnuť, aby váš ďalší potomok bol pohlavia, ktoré si vy žiadate, tak na základe týchto zistení by vám mohli pomôcť mať inteligentné dieťa.
Uvedené triedenia a manipulácia s ľudskou inteligenciou týmto opätovne otvára priestor pre eugeniku, ktorej hlavným cieľom je zlepšenie ľudského genofondu. Eugenika je teória, ktorá vznikla v 19. storočí. Založil ju Brit Francis Galton. Základom filozofie eugeniky je tvrdenie, že niektorí ľudia sú lepši ako ostatní na základe kategorizácie ľudských vlastností a schopností.
Eugenika vedie k útlaku a dokonca k zabíjaniu. To sa prejavilo počas éry nacistického Nemecka, keď v 30. a 40. rokoch 20. storočia zaznamenala najväčší rozmach. V roku 1933 schválili nacisti zákon, ktorý umožnil vynútenú sterilizáciu ľudí s duševnými či fyzickými problémami. Ďalším prejavom filozofie eugeniky bolo vraždenie novorodencov a zdravotne postihnutých dospelých osôb.
ru